Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Minecraft pro Apple TV končí kvůli malému zájmu

14.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft se rozhodl ukončit vývoj hry Minecraft pro Apple TV. Titul už zmizel z obchodu a v budoucnu neobdrží žádné aktualizace, ale hra bude nadále fungovat. Důvodem k tomuto rozhodnutí měl být nedostatečný zájem uživatelů.
Windows, Mac, Linux, Playstation, Xbox, Android nebo iOS. To jsou jen některé platformy, pro které je dostupná hra Minecraft. Tento hit, který byl byl celosvětově prodán ve více než 150 milionech kopií, si mohli donedávna stáhnout také majitelé Apple TV. Microsoft, který v roce 2014 koupil vývojářské studio Mojang, však oznámil, že vývoj hry pro tuto platformu byl k 24: září 2018 ukončen. Společnost se místo toho chce soustředit na platformy, které jsou mezi hráči oblíbenější. Z toho mezi řádky vyplývá, že o Minecraft na Apple TV nebyl dostatečný zájem, aby se hru vyplatilo dále vyvíjet.
 
 
Minecraft pro Apple TV už zmizel z App Store, takže si jej nestáhnou noví uživatelé. Stávající fanoušci ovšem mohou pokračovat v hraní, a to po (zatím) časově neomezenou dobu. Funkční zůstává také obchod Marketplace, kde lze nakupovat další obsah do hry. Hráči, kteří si v posledních 90 dnech od tohoto oznámení zakoupili nějaký herní obsah, mohou využít možnosti vrácení peněz. Ukončení vývoje ovšem znamená, že v budoucnu už titul neobdrží žádné aktualizace přinášející nový obsah či jiné vylepšení. Minecraft pro Apple TV však byl na druhé koleji už delší dobu, neboť dostávala novinky jako jedna z posledních verzí.
 
Apple TV se zkrátka neukázala jako vhodná herní platforma. Už jen z toho důvodu, že pro hraní Minecraftu bylo nutné pořídit herní ovladač s Bluetooth.