www.tvfreak.cz
>
>
>

Minecraft pro Apple TV končí kvůli malému zájmu

Minecraft pro Apple TV končí kvůli malému zájmu
, , aktualita
Microsoft se rozhodl ukončit vývoj hry Minecraft pro Apple TV. Titul už zmizel z obchodu a v budoucnu neobdrží žádné aktualizace, ale hra bude nadále fungovat. Důvodem k tomuto rozhodnutí měl být nedostatečný zájem uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Windows, Mac, Linux, Playstation, Xbox, Android nebo iOS. To jsou jen některé platformy, pro které je dostupná hra Minecraft. Tento hit, který byl byl celosvětově prodán ve více než 150 milionech kopií, si mohli donedávna stáhnout také majitelé Apple TV. Microsoft, který v roce 2014 koupil vývojářské studio Mojang, však oznámil, že vývoj hry pro tuto platformu byl k 24: září 2018 ukončen. Společnost se místo toho chce soustředit na platformy, které jsou mezi hráči oblíbenější. Z toho mezi řádky vyplývá, že o Minecraft na Apple TV nebyl dostatečný zájem, aby se hru vyplatilo dále vyvíjet.
 
 
Minecraft pro Apple TV už zmizel z App Store, takže si jej nestáhnou noví uživatelé. Stávající fanoušci ovšem mohou pokračovat v hraní, a to po (zatím) časově neomezenou dobu. Funkční zůstává také obchod Marketplace, kde lze nakupovat další obsah do hry. Hráči, kteří si v posledních 90 dnech od tohoto oznámení zakoupili nějaký herní obsah, mohou využít možnosti vrácení peněz. Ukončení vývoje ovšem znamená, že v budoucnu už titul neobdrží žádné aktualizace přinášející nový obsah či jiné vylepšení. Minecraft pro Apple TV však byl na druhé koleji už delší dobu, neboť dostávala novinky jako jedna z posledních verzí.
 
Apple TV se zkrátka neukázala jako vhodná herní platforma. Už jen z toho důvodu, že pro hraní Minecraftu bylo nutné pořídit herní ovladač s Bluetooth.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik