www.tvfreak.cz
>
>
>

Minecraft pro Apple TV končí kvůli malému zájmu

Minecraft pro Apple TV končí kvůli malému zájmu
, , aktualita
Microsoft se rozhodl ukončit vývoj hry Minecraft pro Apple TV. Titul už zmizel z obchodu a v budoucnu neobdrží žádné aktualizace, ale hra bude nadále fungovat. Důvodem k tomuto rozhodnutí měl být nedostatečný zájem uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Windows, Mac, Linux, Playstation, Xbox, Android nebo iOS. To jsou jen některé platformy, pro které je dostupná hra Minecraft. Tento hit, který byl byl celosvětově prodán ve více než 150 milionech kopií, si mohli donedávna stáhnout také majitelé Apple TV. Microsoft, který v roce 2014 koupil vývojářské studio Mojang, však oznámil, že vývoj hry pro tuto platformu byl k 24: září 2018 ukončen. Společnost se místo toho chce soustředit na platformy, které jsou mezi hráči oblíbenější. Z toho mezi řádky vyplývá, že o Minecraft na Apple TV nebyl dostatečný zájem, aby se hru vyplatilo dále vyvíjet.
 
 
Minecraft pro Apple TV už zmizel z App Store, takže si jej nestáhnou noví uživatelé. Stávající fanoušci ovšem mohou pokračovat v hraní, a to po (zatím) časově neomezenou dobu. Funkční zůstává také obchod Marketplace, kde lze nakupovat další obsah do hry. Hráči, kteří si v posledních 90 dnech od tohoto oznámení zakoupili nějaký herní obsah, mohou využít možnosti vrácení peněz. Ukončení vývoje ovšem znamená, že v budoucnu už titul neobdrží žádné aktualizace přinášející nový obsah či jiné vylepšení. Minecraft pro Apple TV však byl na druhé koleji už delší dobu, neboť dostávala novinky jako jedna z posledních verzí.
 
Apple TV se zkrátka neukázala jako vhodná herní platforma. Už jen z toho důvodu, že pro hraní Minecraftu bylo nutné pořídit herní ovladač s Bluetooth.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik