Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MikroKopter: natočte se při extrémní akci sami

27.6.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
MikroKopter je speciální vrtulníček, který využívá tzv. Point of interest (bod zájmu) a tento bod dokáže následovat a sledovat. Pak už jen stačí na aktéra připevnit vysílač „Follow me“ a na vrtulník kameru.
V roce 2006 přivedli němečtí nadšenci Holger Buss a Ingo Busker MikroKopter k životu. Od té doby se postupně vyvíjel až do současné podoby, kde je možné ho využít jako automatického kameramana. Neprodává se však jako celek, nýbrž jako skládačka, která umožňuje svému tvůrci si kreativně vyhrát a vytvořit MikroKopter k obrazu svému.MikroKopter je po sestavení lehký malý vrtulník se šesti symetricky umístěnými vrtulemi, které umožňují poměrně stabilní let. Díky dnešním technologiím může mít zabudovaný Point of interest přijímač. Tento přijímač dokáže po spárování s vysílačem sledovat právě tento vysílač. Vysílač je tedy Point of interest. Vnitřní elektronika vrtulníku si informace z přijímače předá a uzpůsobí let rychlosti a směru sledovanému bodu.

MikroKopter - FollowMe on the Wakeboard from Holger Buss on Vimeo.Před nedávnem se objevilo video s ukázkou této zajímavé kombinace v akci. Kameraman a aktér v jedné osobě se vydal na vodní board. Hexakoptéra, jak zní její alternativní název, byla v tomto případě vybavena fotoaparátem Canon T2i, který má 18Mpx senzor a umí zaznamenávat Full HD video s frekvencí 24/25/30 snímků za sekundu a 720p pak s 50/60 FPS.
Podrobnější informace se dozvíte na Wikistránce věnované jen a pouze MikroKopteru.


Zdroj: Mikrokopter