Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft představil dvě PC, jedno o velikosti adaptéru do zásuvky

, , aktualita
Microsoft představil dvě PC, jedno o velikosti adaptéru do zásuvky
Miniaturizace počítačů běží na plné obrátky a po procesorech ARM se na scénu dostávají i silnější x86. Microsoft na letošním Computexu představil dvě mini PC, přičemž jedno z nich není větší než klasický adaptér do zásuvky. Windows 10 jsou samozřejmostí.
Microsoft představil dvě PC, jedno o velikosti adaptéru do zásuvky
Softwarový gigant se v posledních měsících snaží zachytit trendy, které v posledních letech možná až příliš opomíjel a jedním z nich je zcela jistě nástup miniaturních počítačů. Majorita uživatelů, totiž nepotřebuje u monitoru či televizoru výkonnou bestii se spotřebou stovek wattů, naopak ocení kompaktní balení a nízký odběr energie.

Přesně tyto parametry splní dvě novinky Quanta Compute Plug a Foxconn Kangaroo. Jak již vyplývá z názvu prvního modelu, budou jeho komponenty vměstnány do prostoru o velikosti klasického napájecího adaptéru. Tedy velmi miniaturní rozměry, ale také pouze jeden HDMI a dva USB porty.

Foxconn Kangaroo je o něco větší, ale zase výrazně tenčí. Nabídku konektorů lze v tomto případě těžko odhadovat, protože je k dispozici pouze jeden nepříliš sdílný náhled. Každopádně lze počítat s HDMI portem několika USB sloty a možná i čtečkou SD karet.

Hardware pro obě zařízení dodá Intel a bude se jednat o úsporné čipsety Atom, které v nadcházející generaci konečně nabídnou solidní výkon jak po stránce procesoru, tak u grafické části. Operační systém tentokrát nebude Linux, ale nadcházející Windows 10.

Dostupnost a cenovka je prozatím neznámá, stejně tak jako detailní hardwarová specifikace.

Zdroj: Microsoft, Windowscentral