Microsoft představil dvě PC, jedno o velikosti adaptéru do zásuvky

Microsoft představil dvě PC, jedno o velikosti adaptéru do zásuvky
, , aktualita
Miniaturizace počítačů běží na plné obrátky a po procesorech ARM se na scénu dostávají i silnější x86. Microsoft na letošním Computexu představil dvě mini PC, přičemž jedno z nich není větší než klasický adaptér do zásuvky. Windows 10 jsou samozřejmostí.
K oblíbeným
reklama
Softwarový gigant se v posledních měsících snaží zachytit trendy, které v posledních letech možná až příliš opomíjel a jedním z nich je zcela jistě nástup miniaturních počítačů. Majorita uživatelů, totiž nepotřebuje u monitoru či televizoru výkonnou bestii se spotřebou stovek wattů, naopak ocení kompaktní balení a nízký odběr energie.

Přesně tyto parametry splní dvě novinky Quanta Compute Plug a Foxconn Kangaroo. Jak již vyplývá z názvu prvního modelu, budou jeho komponenty vměstnány do prostoru o velikosti klasického napájecího adaptéru. Tedy velmi miniaturní rozměry, ale také pouze jeden HDMI a dva USB porty.

Foxconn Kangaroo je o něco větší, ale zase výrazně tenčí. Nabídku konektorů lze v tomto případě těžko odhadovat, protože je k dispozici pouze jeden nepříliš sdílný náhled. Každopádně lze počítat s HDMI portem několika USB sloty a možná i čtečkou SD karet.

Hardware pro obě zařízení dodá Intel a bude se jednat o úsporné čipsety Atom, které v nadcházející generaci konečně nabídnou solidní výkon jak po stránce procesoru, tak u grafické části. Operační systém tentokrát nebude Linux, ale nadcházející Windows 10.

Dostupnost a cenovka je prozatím neznámá, stejně tak jako detailní hardwarová specifikace.

Zdroj: Microsoft, Windowscentral
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik