Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MeLE PCG09 nabídne HDMI, VGA i SATA

25.4.2015, Jakub Doležal, aktualita
Nabídka multimediálních center s procesory Atom roste závratným tempem a další model představila společnost MeLE. Oproti konkurenci si PCG09 přináší šachtu na interní disk s kapacitou až 2 TB. Poněkud exoticky pak působí VGA výstup.
Intel si letos může opravdu mnout ruce, neboť jeho procesory Atom začínají postupně dominovat většině nově představených multimediálních center a ani dnešní novinka nebude výjimkou. MeLE totiž hodlá využít Intel Atom Z3735F s integrovaným grafickým jádrem Intel HD.

Interní úložiště nabídne v základu 32 GB, avšak přítomnost Windows 8.1 v Edici Bing dává tušit, že mnoho místa pro uživatelská data nezbyde. MeLE proto nabízí čtečku SD karet do kapacity 512 GB a především možnost osadit interní 2,5“ disk s kapacitou 2 TB. Ostatně nativní SATA port je hlavním trumfem x86 platformy oproti konkurenčnímu ARMu.

Ostatní části výbavy nabízí zaběhnutý standard a je jen dobře, že se výrobci naučili využívat moderních bezdrátových standardů typu 802.11n nebo Bluetooth 4.0. Kde bohužel MeLE PCG09 pokulhává, je 100Mbit Ethernet. Velmi netradiční je také využití VGA výstupu, nicméně pro majitele televizorů je připraveno i HDMI.

MeLE PCG09 se pomalu dostává do prodeje a jeho startovní cena činí 229 dolarů, což je v přibližném přepočtu 5800 Kč bez daně i cla. Dostupnost v ČR je prozatím neznámá, avšak předchozí modely MeLE byly lokálními distributory nabízeny.

Zdroj: AndroidPC.es, Hometheatrelife