Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku

Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku
, , aktualita
Čínský TV box, na který se dnes podíváme, ukrývá jednu méně obvyklou funkci. Je totiž vybaven kamerou pro videohovory, kterou lze schovat pomocí krytu. Zařízení přitom používá certifikovaný systém Android TV od Googlu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci televizí v minulosti experimentovali s kamerou integrovanou v televizoru. V nabídce Samsungu nebo LG se objevily také přídavné webkamery, které bylo možné připojit k běžné televizi. Tato funkce se ovšem mezi zákazníky výrazně neujala. Jedním z důvodů byly obavy z ochrany soukromí – především poté, co vyšlo najevo, že mohou být zneužity hackery nebo dokonce tajnými službami. Jiný pohled na věc mají zákazníci v Číně. Vysouvací kamera se vcelku běžně objevuje v televizích pro čínský trh. A k dispozici jsou také TV boxy s webkamerou, jako je nedávno představený Mecool Now KA2. Toto zařízení se připevní nad obrazovku televizoru. I z toho důvodu nemá typický tvar, na který jsme zvyklí u jiných „krabiček“.
 
 
Hlavní specialitou tohoto TV boxu jsou videohovory. Svou televizi tak můžete využít ke komunikaci s přáteli nebo rodinou. Proti počítači by mělo být spojení přirozenější a navíc ideální pro případy, kdy chcete, aby před kamerou sedělo více osob najednou. Proto nechybí ani tlačítko pro snadný přístup ke službě Google Duo. V případě příchozího hovoru vás zařízení upozorní pomocí stavových diod i zvukového signálu. Ovládání by údajně mělo být tak snadné, aby jej zvládli i starší generace. Výrobce se zaměřil také na ochranu soukromí. Pomocí zelené a červené diody zařízení indikuje, zda je kamera a mikrofon aktivní. Kameru lze dokonce zakrýt pomocí integrovaného krytu.
 
 
Kameru využijete při pořizování fotek nebo streamování videí do aplikací jako TikTok. Proto se může hodit také kompatibilita s tripody. Přímo v zařízení lze videa upravovat nebo sdílet s přáteli. Certifikovaný operační systém Android TV ve verzi 10 nabídne přístup k mnoha aplikacím nebo možnost hlasového ovládání přes Google Assistant. V balení se nachází dálkový ovladač s tlačítky pro YouTube, Google Duo a TikTok. Jinak se jedná o vcelku běžný TV box, který disponuje čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X4, Wi-Fi nebo HDMI. Při přehrávání videí oceníte podporu nového kodeku AV1.
 
Mecool Now KA2 lze pořídit v některých čínských e-shopech i na oficiálních stránkách výrobce. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 3 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik