Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku

Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku
, , aktualita
Čínský TV box, na který se dnes podíváme, ukrývá jednu méně obvyklou funkci. Je totiž vybaven kamerou pro videohovory, kterou lze schovat pomocí krytu. Zařízení přitom používá certifikovaný systém Android TV od Googlu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci televizí v minulosti experimentovali s kamerou integrovanou v televizoru. V nabídce Samsungu nebo LG se objevily také přídavné webkamery, které bylo možné připojit k běžné televizi. Tato funkce se ovšem mezi zákazníky výrazně neujala. Jedním z důvodů byly obavy z ochrany soukromí – především poté, co vyšlo najevo, že mohou být zneužity hackery nebo dokonce tajnými službami. Jiný pohled na věc mají zákazníci v Číně. Vysouvací kamera se vcelku běžně objevuje v televizích pro čínský trh. A k dispozici jsou také TV boxy s webkamerou, jako je nedávno představený Mecool Now KA2. Toto zařízení se připevní nad obrazovku televizoru. I z toho důvodu nemá typický tvar, na který jsme zvyklí u jiných „krabiček“.
 
 
Hlavní specialitou tohoto TV boxu jsou videohovory. Svou televizi tak můžete využít ke komunikaci s přáteli nebo rodinou. Proti počítači by mělo být spojení přirozenější a navíc ideální pro případy, kdy chcete, aby před kamerou sedělo více osob najednou. Proto nechybí ani tlačítko pro snadný přístup ke službě Google Duo. V případě příchozího hovoru vás zařízení upozorní pomocí stavových diod i zvukového signálu. Ovládání by údajně mělo být tak snadné, aby jej zvládli i starší generace. Výrobce se zaměřil také na ochranu soukromí. Pomocí zelené a červené diody zařízení indikuje, zda je kamera a mikrofon aktivní. Kameru lze dokonce zakrýt pomocí integrovaného krytu.
 
 
Kameru využijete při pořizování fotek nebo streamování videí do aplikací jako TikTok. Proto se může hodit také kompatibilita s tripody. Přímo v zařízení lze videa upravovat nebo sdílet s přáteli. Certifikovaný operační systém Android TV ve verzi 10 nabídne přístup k mnoha aplikacím nebo možnost hlasového ovládání přes Google Assistant. V balení se nachází dálkový ovladač s tlačítky pro YouTube, Google Duo a TikTok. Jinak se jedná o vcelku běžný TV box, který disponuje čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X4, Wi-Fi nebo HDMI. Při přehrávání videí oceníte podporu nového kodeku AV1.
 
Mecool Now KA2 lze pořídit v některých čínských e-shopech i na oficiálních stránkách výrobce. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 3 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik