Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku

Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku
, , aktualita
Čínský TV box, na který se dnes podíváme, ukrývá jednu méně obvyklou funkci. Je totiž vybaven kamerou pro videohovory, kterou lze schovat pomocí krytu. Zařízení přitom používá certifikovaný systém Android TV od Googlu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci televizí v minulosti experimentovali s kamerou integrovanou v televizoru. V nabídce Samsungu nebo LG se objevily také přídavné webkamery, které bylo možné připojit k běžné televizi. Tato funkce se ovšem mezi zákazníky výrazně neujala. Jedním z důvodů byly obavy z ochrany soukromí – především poté, co vyšlo najevo, že mohou být zneužity hackery nebo dokonce tajnými službami. Jiný pohled na věc mají zákazníci v Číně. Vysouvací kamera se vcelku běžně objevuje v televizích pro čínský trh. A k dispozici jsou také TV boxy s webkamerou, jako je nedávno představený Mecool Now KA2. Toto zařízení se připevní nad obrazovku televizoru. I z toho důvodu nemá typický tvar, na který jsme zvyklí u jiných „krabiček“.
 
 
Hlavní specialitou tohoto TV boxu jsou videohovory. Svou televizi tak můžete využít ke komunikaci s přáteli nebo rodinou. Proti počítači by mělo být spojení přirozenější a navíc ideální pro případy, kdy chcete, aby před kamerou sedělo více osob najednou. Proto nechybí ani tlačítko pro snadný přístup ke službě Google Duo. V případě příchozího hovoru vás zařízení upozorní pomocí stavových diod i zvukového signálu. Ovládání by údajně mělo být tak snadné, aby jej zvládli i starší generace. Výrobce se zaměřil také na ochranu soukromí. Pomocí zelené a červené diody zařízení indikuje, zda je kamera a mikrofon aktivní. Kameru lze dokonce zakrýt pomocí integrovaného krytu.
 
 
Kameru využijete při pořizování fotek nebo streamování videí do aplikací jako TikTok. Proto se může hodit také kompatibilita s tripody. Přímo v zařízení lze videa upravovat nebo sdílet s přáteli. Certifikovaný operační systém Android TV ve verzi 10 nabídne přístup k mnoha aplikacím nebo možnost hlasového ovládání přes Google Assistant. V balení se nachází dálkový ovladač s tlačítky pro YouTube, Google Duo a TikTok. Jinak se jedná o vcelku běžný TV box, který disponuje čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X4, Wi-Fi nebo HDMI. Při přehrávání videí oceníte podporu nového kodeku AV1.
 
Mecool Now KA2 lze pořídit v některých čínských e-shopech i na oficiálních stránkách výrobce. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 3 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář