Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mecool Now KA2: Android TV box s webkamerou připevníte nad obrazovku

6.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský TV box, na který se dnes podíváme, ukrývá jednu méně obvyklou funkci. Je totiž vybaven kamerou pro videohovory, kterou lze schovat pomocí krytu. Zařízení přitom používá certifikovaný systém Android TV od Googlu.
Někteří výrobci televizí v minulosti experimentovali s kamerou integrovanou v televizoru. V nabídce Samsungu nebo LG se objevily také přídavné webkamery, které bylo možné připojit k běžné televizi. Tato funkce se ovšem mezi zákazníky výrazně neujala. Jedním z důvodů byly obavy z ochrany soukromí – především poté, co vyšlo najevo, že mohou být zneužity hackery nebo dokonce tajnými službami. Jiný pohled na věc mají zákazníci v Číně. Vysouvací kamera se vcelku běžně objevuje v televizích pro čínský trh. A k dispozici jsou také TV boxy s webkamerou, jako je nedávno představený Mecool Now KA2. Toto zařízení se připevní nad obrazovku televizoru. I z toho důvodu nemá typický tvar, na který jsme zvyklí u jiných „krabiček“.
 
 
Hlavní specialitou tohoto TV boxu jsou videohovory. Svou televizi tak můžete využít ke komunikaci s přáteli nebo rodinou. Proti počítači by mělo být spojení přirozenější a navíc ideální pro případy, kdy chcete, aby před kamerou sedělo více osob najednou. Proto nechybí ani tlačítko pro snadný přístup ke službě Google Duo. V případě příchozího hovoru vás zařízení upozorní pomocí stavových diod i zvukového signálu. Ovládání by údajně mělo být tak snadné, aby jej zvládli i starší generace. Výrobce se zaměřil také na ochranu soukromí. Pomocí zelené a červené diody zařízení indikuje, zda je kamera a mikrofon aktivní. Kameru lze dokonce zakrýt pomocí integrovaného krytu.
 
 
Kameru využijete při pořizování fotek nebo streamování videí do aplikací jako TikTok. Proto se může hodit také kompatibilita s tripody. Přímo v zařízení lze videa upravovat nebo sdílet s přáteli. Certifikovaný operační systém Android TV ve verzi 10 nabídne přístup k mnoha aplikacím nebo možnost hlasového ovládání přes Google Assistant. V balení se nachází dálkový ovladač s tlačítky pro YouTube, Google Duo a TikTok. Jinak se jedná o vcelku běžný TV box, který disponuje čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X4, Wi-Fi nebo HDMI. Při přehrávání videí oceníte podporu nového kodeku AV1.
 
Mecool Now KA2 lze pořídit v některých čínských e-shopech i na oficiálních stránkách výrobce. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 3 000 Kč bez DPH.