Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem

Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem
, , aktualita
Do velmi úzké skupiny multimediálních center s tunery DVB-S/S2/S2X se zařadila novinka od čínské značky Mecool. I přes možnost satelitního příjmu si zachovala velmi příznivou cenu okolo 50 dolarů.
K oblíbeným
reklama
Levné „krabičky“ z čínských e-shopů jsou obvykle určeny pro konzumaci internetového obsahu, integrovaný digitální tuner mají jen výjimečně. Přesto na trhu najdeme také modely s podporou DVB-T/T2 a ještě užší skupinu s DVB-S/S2/S2X. Do druhé z nich se řadí novinka Mecool M8S Plus S2.
 
 

Levné multimediální centrum s DVB-S

 
Jedná se o běžné multimediální centrum s Androidem, jakých jsou na internetu k dostání stovky modelů. Výhodou proti konkurenci je ovšem právě integrovaný satelitní tuner (nikoliv ovšem tuner pro digitální pozemní vysílání). Uživatel tedy není odkázán jen na přehrávač Kodi, IPTV a další internetové služby jako YouTube, ale s potřebným vybavením také naladit satelitní kanály. V tuto chvíli neznáme podrobnosti o softwaru, ale pokud bude stejný nebo podobný jako u modelu Mecool K7, neměla by chybět ani podpora serveru OSCam a jeho alternativ.
 
 
Mecool M8S Plus S2 je po designové stránce jednoduché zařízení, které je dodáváno s velkým dálkovým ovladačem. V útrobách zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex A55), který zahrnuje relativně výkonné Mali-G31 MP2 GPU a také VPU (Visual Processing Unit) podporující kodeky H.265 a VP9. Vzhledem k 2GB operační paměti DDR3 nelze po stránce výkonu čekat žádné zázraky a 16GB interní úložiště eMMc postrádá možnost rozšíření prostřednictvím microSD karty. I to je ovšem daň za nízkou cenu, kterou musíme u levných čínských boxů očekávat.
 
 
A nejde o jedinou věc, na které se šetřilo. Pro připojení k internetu lze využít jen 2,4 GHz Wi-Fi b/g/n nebo port Ethernet s propustností 10/100 Mbps. K dalším možnostem konektivity patří HDMI a dvojice portů USB (jeden ve verzi 2.0, druhý 3.0). Výrobce své zařízení dodává s Androidem 9.0 a předinstalovaným obchodech Google Play, odkud lze stahovat další aplikace. Pokud budeme věřit technickým parametrům, tak si centrum poradí s přehráváním obsahu ve 4K HDR při 60 fps a nabízí některé užitečné funkce, jako je nahrávání televizního vysílání (PVR), pozastavení vysílání (TimeShift), programový průvodce (EPG) nebo rodičovský zámek.
 
 

Dostupnost a cena

 
Mecool M8S Plus S2 lze aktuálně objednat z některých populárních čínských obchodů, jako je Gearbest nebo Aliexpress. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů (1 100 Kč bez DPH), přičemž doprava bývá často zdarma nebo za drobný poplatek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu
Samsung začal distribuovat nový firmware pro letošní QLED TV, který zpřístupňuje Filmmaker Mode. Tento režim vypne většinu funkcí pro dodatečné vylepšení obrazu. Aktualizace je zatím dostupná jen v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
13.7.2020, inzerce, PR článek