Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem

Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem
, , aktualita
Do velmi úzké skupiny multimediálních center s tunery DVB-S/S2/S2X se zařadila novinka od čínské značky Mecool. I přes možnost satelitního příjmu si zachovala velmi příznivou cenu okolo 50 dolarů.
K oblíbeným
reklama
Levné „krabičky“ z čínských e-shopů jsou obvykle určeny pro konzumaci internetového obsahu, integrovaný digitální tuner mají jen výjimečně. Přesto na trhu najdeme také modely s podporou DVB-T/T2 a ještě užší skupinu s DVB-S/S2/S2X. Do druhé z nich se řadí novinka Mecool M8S Plus S2.
 
 

Levné multimediální centrum s DVB-S

 
Jedná se o běžné multimediální centrum s Androidem, jakých jsou na internetu k dostání stovky modelů. Výhodou proti konkurenci je ovšem právě integrovaný satelitní tuner (nikoliv ovšem tuner pro digitální pozemní vysílání). Uživatel tedy není odkázán jen na přehrávač Kodi, IPTV a další internetové služby jako YouTube, ale s potřebným vybavením také naladit satelitní kanály. V tuto chvíli neznáme podrobnosti o softwaru, ale pokud bude stejný nebo podobný jako u modelu Mecool K7, neměla by chybět ani podpora serveru OSCam a jeho alternativ.
 
 
Mecool M8S Plus S2 je po designové stránce jednoduché zařízení, které je dodáváno s velkým dálkovým ovladačem. V útrobách zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex A55), který zahrnuje relativně výkonné Mali-G31 MP2 GPU a také VPU (Visual Processing Unit) podporující kodeky H.265 a VP9. Vzhledem k 2GB operační paměti DDR3 nelze po stránce výkonu čekat žádné zázraky a 16GB interní úložiště eMMc postrádá možnost rozšíření prostřednictvím microSD karty. I to je ovšem daň za nízkou cenu, kterou musíme u levných čínských boxů očekávat.
 
 
A nejde o jedinou věc, na které se šetřilo. Pro připojení k internetu lze využít jen 2,4 GHz Wi-Fi b/g/n nebo port Ethernet s propustností 10/100 Mbps. K dalším možnostem konektivity patří HDMI a dvojice portů USB (jeden ve verzi 2.0, druhý 3.0). Výrobce své zařízení dodává s Androidem 9.0 a předinstalovaným obchodech Google Play, odkud lze stahovat další aplikace. Pokud budeme věřit technickým parametrům, tak si centrum poradí s přehráváním obsahu ve 4K HDR při 60 fps a nabízí některé užitečné funkce, jako je nahrávání televizního vysílání (PVR), pozastavení vysílání (TimeShift), programový průvodce (EPG) nebo rodičovský zámek.
 
 

Dostupnost a cena

 
Mecool M8S Plus S2 lze aktuálně objednat z některých populárních čínských obchodů, jako je Gearbest nebo Aliexpress. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů (1 100 Kč bez DPH), přičemž doprava bývá často zdarma nebo za drobný poplatek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen přinese na Netflix animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase uvede očekávaný komediální film Moxie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik