Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem

8.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Do velmi úzké skupiny multimediálních center s tunery DVB-S/S2/S2X se zařadila novinka od čínské značky Mecool. I přes možnost satelitního příjmu si zachovala velmi příznivou cenu okolo 50 dolarů.
Levné „krabičky“ z čínských e-shopů jsou obvykle určeny pro konzumaci internetového obsahu, integrovaný digitální tuner mají jen výjimečně. Přesto na trhu najdeme také modely s podporou DVB-T/T2 a ještě užší skupinu s DVB-S/S2/S2X. Do druhé z nich se řadí novinka Mecool M8S Plus S2.
 
 

Levné multimediální centrum s DVB-S

 
Jedná se o běžné multimediální centrum s Androidem, jakých jsou na internetu k dostání stovky modelů. Výhodou proti konkurenci je ovšem právě integrovaný satelitní tuner (nikoliv ovšem tuner pro digitální pozemní vysílání). Uživatel tedy není odkázán jen na přehrávač Kodi, IPTV a další internetové služby jako YouTube, ale s potřebným vybavením také naladit satelitní kanály. V tuto chvíli neznáme podrobnosti o softwaru, ale pokud bude stejný nebo podobný jako u modelu Mecool K7, neměla by chybět ani podpora serveru OSCam a jeho alternativ.
 
 
Mecool M8S Plus S2 je po designové stránce jednoduché zařízení, které je dodáváno s velkým dálkovým ovladačem. V útrobách zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex A55), který zahrnuje relativně výkonné Mali-G31 MP2 GPU a také VPU (Visual Processing Unit) podporující kodeky H.265 a VP9. Vzhledem k 2GB operační paměti DDR3 nelze po stránce výkonu čekat žádné zázraky a 16GB interní úložiště eMMc postrádá možnost rozšíření prostřednictvím microSD karty. I to je ovšem daň za nízkou cenu, kterou musíme u levných čínských boxů očekávat.
 
 
A nejde o jedinou věc, na které se šetřilo. Pro připojení k internetu lze využít jen 2,4 GHz Wi-Fi b/g/n nebo port Ethernet s propustností 10/100 Mbps. K dalším možnostem konektivity patří HDMI a dvojice portů USB (jeden ve verzi 2.0, druhý 3.0). Výrobce své zařízení dodává s Androidem 9.0 a předinstalovaným obchodech Google Play, odkud lze stahovat další aplikace. Pokud budeme věřit technickým parametrům, tak si centrum poradí s přehráváním obsahu ve 4K HDR při 60 fps a nabízí některé užitečné funkce, jako je nahrávání televizního vysílání (PVR), pozastavení vysílání (TimeShift), programový průvodce (EPG) nebo rodičovský zámek.
 
 

Dostupnost a cena

 
Mecool M8S Plus S2 lze aktuálně objednat z některých populárních čínských obchodů, jako je Gearbest nebo Aliexpress. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů (1 100 Kč bez DPH), přičemž doprava bývá často zdarma nebo za drobný poplatek.