Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem

Mecool M8S Plus S2: levný box s Androidem a satelitním tunerem
, , aktualita
Do velmi úzké skupiny multimediálních center s tunery DVB-S/S2/S2X se zařadila novinka od čínské značky Mecool. I přes možnost satelitního příjmu si zachovala velmi příznivou cenu okolo 50 dolarů.
K oblíbeným
reklama
Levné „krabičky“ z čínských e-shopů jsou obvykle určeny pro konzumaci internetového obsahu, integrovaný digitální tuner mají jen výjimečně. Přesto na trhu najdeme také modely s podporou DVB-T/T2 a ještě užší skupinu s DVB-S/S2/S2X. Do druhé z nich se řadí novinka Mecool M8S Plus S2.
 
 

Levné multimediální centrum s DVB-S

 
Jedná se o běžné multimediální centrum s Androidem, jakých jsou na internetu k dostání stovky modelů. Výhodou proti konkurenci je ovšem právě integrovaný satelitní tuner (nikoliv ovšem tuner pro digitální pozemní vysílání). Uživatel tedy není odkázán jen na přehrávač Kodi, IPTV a další internetové služby jako YouTube, ale s potřebným vybavením také naladit satelitní kanály. V tuto chvíli neznáme podrobnosti o softwaru, ale pokud bude stejný nebo podobný jako u modelu Mecool K7, neměla by chybět ani podpora serveru OSCam a jeho alternativ.
 
 
Mecool M8S Plus S2 je po designové stránce jednoduché zařízení, které je dodáváno s velkým dálkovým ovladačem. V útrobách zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex A55), který zahrnuje relativně výkonné Mali-G31 MP2 GPU a také VPU (Visual Processing Unit) podporující kodeky H.265 a VP9. Vzhledem k 2GB operační paměti DDR3 nelze po stránce výkonu čekat žádné zázraky a 16GB interní úložiště eMMc postrádá možnost rozšíření prostřednictvím microSD karty. I to je ovšem daň za nízkou cenu, kterou musíme u levných čínských boxů očekávat.
 
 
A nejde o jedinou věc, na které se šetřilo. Pro připojení k internetu lze využít jen 2,4 GHz Wi-Fi b/g/n nebo port Ethernet s propustností 10/100 Mbps. K dalším možnostem konektivity patří HDMI a dvojice portů USB (jeden ve verzi 2.0, druhý 3.0). Výrobce své zařízení dodává s Androidem 9.0 a předinstalovaným obchodech Google Play, odkud lze stahovat další aplikace. Pokud budeme věřit technickým parametrům, tak si centrum poradí s přehráváním obsahu ve 4K HDR při 60 fps a nabízí některé užitečné funkce, jako je nahrávání televizního vysílání (PVR), pozastavení vysílání (TimeShift), programový průvodce (EPG) nebo rodičovský zámek.
 
 

Dostupnost a cena

 
Mecool M8S Plus S2 lze aktuálně objednat z některých populárních čínských obchodů, jako je Gearbest nebo Aliexpress. Cena se pohybuje okolo 50 dolarů (1 100 Kč bez DPH), přičemž doprava bývá často zdarma nebo za drobný poplatek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik