www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem

Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
, , aktualita
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
K oblíbeným
reklama
O technologii QD-OLED se hovoří již delší dobu a podle posledních spekulací by měla výroba ve velkém měřítku začít v roce 2021. Nyní tuto informaci potvrdila divize Samsung Display, která zajišťuje výrobu i vývoj tohoto typu panelu. Mělo k tomu dojít na setkání v budově organizace Korea Institute for Advanced Technology (KITA) v Soulu. Zahájení výroby panelů QD-OLED předcházejí investice v přepočtu okolo 8,5 miliardy eur, které zahrnují také přestavbu současných linek pro výrobu LCD na QD-OLED.
 
 
Připomeňme, že ukončení výroby LCD pro televizory ve vlastních továrnách oznámil Samsung Display letos. To znamená, že společnost Samsung Electronics, jejich hlavní odběratel, si musela hledat jiného dodavatele. Na QD-OLED mnozí spoléhají jako na první skutečnou konkurenci pro televizní panely OLED od LG Display. QD-OLED používá podobnou technologii jako jihokorejský konkurent ve svých panelech LG, a to včetně emitorů modrého světla. Hlavním rozdílem je používání tzv. kvantových teček (Quantum Dot) k míchání barev, které můžeme znát z aktuálních „QLED TV“ od Samsungu (využívajících panely LCD).
 
Výsledkem by měl být obraz s výborným jasem, kontrastem i barvami. Podle informací, které se objevily dříve, ovšem zástupci Samsung Electronics nebyly s prototypy příliš spokojeni. Za hlavní problémy byl označen nedostatečný jas a „vypálení“ obrazu – druhý z nich Samsung přitom dlouhodobě kritizuje na konkurenčních OLED TV. Plány Samsung Electronics na příští rok jsou již dávno hotové a na QD-OLED TV v nich nezbylo místo. Místo toho se chce jihokorejský výrobce zaměřit na podsvícení miniLED, kterým by měl vylepšit kvalitu svých QLED TV.
 
Na první QD-OLED TV od Samsungu si tedy nejspíš počkáme do roku 2022, pokud výrobce tuto technologii zcela nepřeskočí a nepočká si na QNED. Své televizory s technologií QD-OLED chce na trh již v příštím roce uvést čínské TCL. Zájem o tuto technologii údajně projevily také japonské značky Sony a Panasonic. Mnozí vrcholní zaměstnanci Samsung Display údajně tvrdí, že krok s ukončením výroby panelů LCD pro televizory přišel příliš brzy. Nejen, že ještě není připravena plnohodnotná alternativa, ale původní prognózy o poklesu zájmu o LCD se nevyplnily – naopak je i v tomto čtvrtletí očekáván vzestupný trend.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik