www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem

Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
, , aktualita
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
K oblíbeným
reklama
O technologii QD-OLED se hovoří již delší dobu a podle posledních spekulací by měla výroba ve velkém měřítku začít v roce 2021. Nyní tuto informaci potvrdila divize Samsung Display, která zajišťuje výrobu i vývoj tohoto typu panelu. Mělo k tomu dojít na setkání v budově organizace Korea Institute for Advanced Technology (KITA) v Soulu. Zahájení výroby panelů QD-OLED předcházejí investice v přepočtu okolo 8,5 miliardy eur, které zahrnují také přestavbu současných linek pro výrobu LCD na QD-OLED.
 
 
Připomeňme, že ukončení výroby LCD pro televizory ve vlastních továrnách oznámil Samsung Display letos. To znamená, že společnost Samsung Electronics, jejich hlavní odběratel, si musela hledat jiného dodavatele. Na QD-OLED mnozí spoléhají jako na první skutečnou konkurenci pro televizní panely OLED od LG Display. QD-OLED používá podobnou technologii jako jihokorejský konkurent ve svých panelech LG, a to včetně emitorů modrého světla. Hlavním rozdílem je používání tzv. kvantových teček (Quantum Dot) k míchání barev, které můžeme znát z aktuálních „QLED TV“ od Samsungu (využívajících panely LCD).
 
Výsledkem by měl být obraz s výborným jasem, kontrastem i barvami. Podle informací, které se objevily dříve, ovšem zástupci Samsung Electronics nebyly s prototypy příliš spokojeni. Za hlavní problémy byl označen nedostatečný jas a „vypálení“ obrazu – druhý z nich Samsung přitom dlouhodobě kritizuje na konkurenčních OLED TV. Plány Samsung Electronics na příští rok jsou již dávno hotové a na QD-OLED TV v nich nezbylo místo. Místo toho se chce jihokorejský výrobce zaměřit na podsvícení miniLED, kterým by měl vylepšit kvalitu svých QLED TV.
 
Na první QD-OLED TV od Samsungu si tedy nejspíš počkáme do roku 2022, pokud výrobce tuto technologii zcela nepřeskočí a nepočká si na QNED. Své televizory s technologií QD-OLED chce na trh již v příštím roce uvést čínské TCL. Zájem o tuto technologii údajně projevily také japonské značky Sony a Panasonic. Mnozí vrcholní zaměstnanci Samsung Display údajně tvrdí, že krok s ukončením výroby panelů LCD pro televizory přišel příliš brzy. Nejen, že ještě není připravena plnohodnotná alternativa, ale původní prognózy o poklesu zájmu o LCD se nevyplnily – naopak je i v tomto čtvrtletí očekáván vzestupný trend.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik