www.tvfreak.cz
>
>

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů
, , aktualita
Známý výrobce zesilovačů Marshall přichází s další novinkou do sbírky jejich konzumní divize Marshall Headphones. Nejedná se však ani o sluchátka, ani zesilovač jako takový. Řeč bude o reprosystému Marshall Stanmore, bez drátů a ve stylu 70. let.reklama
Marshall proslul jako dodavatel profesionálních zesilovačů, které se staly neodmyslitelnou součástí rockové scény i koncertních hal klasického žánru. Tím však činnost výrobce nekončí. Jeho konzumní divize Marshall Headphones nabízí několik sluchátek a reprosystémů. Právě do poslední kategorie patří i nově představený Marshall Stanmore. Pozornost upoutá už jeho vzhled, kde vinylovou povrchovou úpravu doplňují pozlacené prvky. Spíš než moderní reproduktor tak výsledný celek připomíná zesilovač z nahrávacího studia 70. let.

Zde však nastupuje znak typický pro retro: Styl dob minulých se zde kloubí s vymoženostmi 21. století, jakou je třeba Bluetooth. Pod „kapotou“ můžete nalézt 5.25“ woofer a dvojici 0,75“ výškových reproduktorů kupolovitého typu. Doplňuje je zesilovač třídy D s výkonem 80 Wattů. Nabídka vstupů zahrnuje Bluetooth 4.0 s aptX, optický vstup pro připojení k televizi nebo set-top boxu, konektor stereo RCA.

Nechybí ani tradiční 3,5mm jack. K tomu je přibalen točený kabel s pozlaceným koncem, jehož „dvojče“ zazářilo v klipu skupiny Zeppelin. Celková frekvenční odezva zařízení je uváděna jako 45 Hz až 22000 Hz. Marshall Stanmore je k dostání na stránkách výrobce za cenu 400 euro (kolem 10000 korun). Na výběr je klasická černá i krémová varianta.

Zdroj: DigitalTrends
Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala