Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů

26.9.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Známý výrobce zesilovačů Marshall přichází s další novinkou do sbírky jejich konzumní divize Marshall Headphones. Nejedná se však ani o sluchátka, ani zesilovač jako takový. Řeč bude o reprosystému Marshall Stanmore, bez drátů a ve stylu 70. let.
Marshall proslul jako dodavatel profesionálních zesilovačů, které se staly neodmyslitelnou součástí rockové scény i koncertních hal klasického žánru. Tím však činnost výrobce nekončí. Jeho konzumní divize Marshall Headphones nabízí několik sluchátek a reprosystémů. Právě do poslední kategorie patří i nově představený Marshall Stanmore. Pozornost upoutá už jeho vzhled, kde vinylovou povrchovou úpravu doplňují pozlacené prvky. Spíš než moderní reproduktor tak výsledný celek připomíná zesilovač z nahrávacího studia 70. let.

Zde však nastupuje znak typický pro retro: Styl dob minulých se zde kloubí s vymoženostmi 21. století, jakou je třeba Bluetooth. Pod „kapotou“ můžete nalézt 5.25“ woofer a dvojici 0,75“ výškových reproduktorů kupolovitého typu. Doplňuje je zesilovač třídy D s výkonem 80 Wattů. Nabídka vstupů zahrnuje Bluetooth 4.0 s aptX, optický vstup pro připojení k televizi nebo set-top boxu, konektor stereo RCA.

Nechybí ani tradiční 3,5mm jack. K tomu je přibalen točený kabel s pozlaceným koncem, jehož „dvojče“ zazářilo v klipu skupiny Zeppelin. Celková frekvenční odezva zařízení je uváděna jako 45 Hz až 22000 Hz. Marshall Stanmore je k dostání na stránkách výrobce za cenu 400 euro (kolem 10000 korun). Na výběr je klasická černá i krémová varianta.

Zdroj: DigitalTrends
reklama
reklama