www.tvfreak.cz
>
>

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů

Marshall Stanmore – stylové retro bez drátů
, , aktualita
Známý výrobce zesilovačů Marshall přichází s další novinkou do sbírky jejich konzumní divize Marshall Headphones. Nejedná se však ani o sluchátka, ani zesilovač jako takový. Řeč bude o reprosystému Marshall Stanmore, bez drátů a ve stylu 70. let.reklama
Marshall proslul jako dodavatel profesionálních zesilovačů, které se staly neodmyslitelnou součástí rockové scény i koncertních hal klasického žánru. Tím však činnost výrobce nekončí. Jeho konzumní divize Marshall Headphones nabízí několik sluchátek a reprosystémů. Právě do poslední kategorie patří i nově představený Marshall Stanmore. Pozornost upoutá už jeho vzhled, kde vinylovou povrchovou úpravu doplňují pozlacené prvky. Spíš než moderní reproduktor tak výsledný celek připomíná zesilovač z nahrávacího studia 70. let.

Zde však nastupuje znak typický pro retro: Styl dob minulých se zde kloubí s vymoženostmi 21. století, jakou je třeba Bluetooth. Pod „kapotou“ můžete nalézt 5.25“ woofer a dvojici 0,75“ výškových reproduktorů kupolovitého typu. Doplňuje je zesilovač třídy D s výkonem 80 Wattů. Nabídka vstupů zahrnuje Bluetooth 4.0 s aptX, optický vstup pro připojení k televizi nebo set-top boxu, konektor stereo RCA.

Nechybí ani tradiční 3,5mm jack. K tomu je přibalen točený kabel s pozlaceným koncem, jehož „dvojče“ zazářilo v klipu skupiny Zeppelin. Celková frekvenční odezva zařízení je uváděna jako 45 Hz až 22000 Hz. Marshall Stanmore je k dostání na stránkách výrobce za cenu 400 euro (kolem 10000 korun). Na výběr je klasická černá i krémová varianta.

Zdroj: DigitalTrends
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala