Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

M77 Group: odpojování karet s neuhrazeným Servisním poplatkem

1.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Kauza tohoto léta týkající se zavádění Servisního poplatku na dekódovací karty CS Link a Skylink pokračuje s vyjádřením provozovatele služby, který hodlá karty s neuhrazeným poplatkem odpojovat. Podívejme se na doprovodné informace...
Společnost M77 Group před časem oznámila, že zákazníkům zavádí tzv. Servisní poplatek (SP) na karty, které zákazníci využívají pro dříve inzerované bezplatné balíčky GRATIS nebo FREE. To se zákazníkům pochopitelně nelíbilo, a tak se zvedla vlna odporu, která dosáhla až na Český telekomunikační úřad, a ten se celou záležitostí začal zabývat a stále zabývá. Nicméně toto šetření nyní ponechme stranou a podívejme se, jaké akce chystá M77 Group pro ty, kteří poplatek nehodlají uhradit, nebo se prostě jen se zaplacením opozdí.





Již z dřívějších zpráv víme, že poplatek platí pro všechny karty využívané v rámci bezplatných balíčků platforem Skylink a CS Link. Jedná se o 29 Kč měsíčně za každou kartu, a to počínaje 1. 9. 2012.

Nyní provozovatel oznámil, že: "V souladu s platnými všeobecnými obchodními podmínkami dojde k zastavení poskytování služeb na kartách, pro které není ke dni účinnosti SP uhrazen." K tomu má dojít ve dvou fázích.

V první fázi, kterou můžeme brát jako důrazné varování, dojde k zastavení poskytování všech programů s výjimkou ČT1, ČT2, STV Jednotka a STV Dvojka. Toto odpojování má začít již v tento den, tedy 1. 10. 2012, a to v týdenních vlnách vždy v noci z pondělí na úterý.

V druhé fázi pak provozovatel odpojí všechny programy bez výjimky počínaje 3. 12. 2012. To se bude týkat karet, které již prošly první fází a poplatek pro ně stále nebyl uhrazen.

M77 Group ve zprávě nakonec uvádí, že se zavazuje programy na kartách aktivovat ihned po zaplacení SP a také umožní zasílat 25korunové SMS pro krátkodobou platbu SP na 10 dní. Stačí napsat na číslo 90211 text "SP číslo dekódovací karty".

My uvidíme, co bude na tyto kroky říkat ČTÚ, který s M77 Group již dříve kvůli zavádění SP zahájil správní řízení, v němž této firmě hrozí za údajné klamavé obchodní praktiky pokuta 5 milionů korun.

Zdroj: TZ M77 Group S.A.