Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LumaFusion 3.1 přidává funkci Video Scopes i více LUT najednou

23.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
LumaFusion 3.1 přidává funkci Video Scopes i více LUT najednou
LumaFusion je oblíbeným střihovým programem pro telefony Apple iPhone a tablety iPad. Nyní se dočkal nové verze 3.1, která přináší např. Video Scopes, tedy v reálném čase nabídne histogram i waveforms. Umí také aplikovat více LUT najednou.
Střihový program LumaFusion, který je určen pro produkty Apple, tedy iPhony, iPady, případně nové Macy s čipy M1 a M2, které umí rozběhat aplikace pro iOS a iPadOS, má nyní novou verzi 3.1. Hlavní změnou jsou Video Scopes. Aplikace tak nyní umí v reálném čase zobrazovat histogram, waveforms i vectorscopes. Ty fungují jak pro obsah SDR, tak i HDR. Další novinkou je možnost využít vícero LUT najednou a dává tak uživatelům rozšířené možnosti gradace videa.
 
LumaFusion 3.1
 
Zapracovalo se také na možnosti přeskupování audio efektů. Systém záloh projektů je nyní rozšířen a vedle aktuálních záloh ponechává také jednu záloh pro každý den za poslední měsíc a pak jednu zálohu měsíčně pro další měsíce. Novinkou je také systém kategorizace a vyhledávání podle klíčových slov. Zlepšila se integrace Dropboxu i možnost označování více klipů najednou pomocí trackpadu nebo myši. Aplikace je nadále k dispozici za 30 USD (779 Kč).
 
LumaFusion 3.1
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.