Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Logitech přináší HD videotelefonii do obýváku

3.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Logitech se rozhodla nabídnout zařízení, díky němuž budeme moci v obývacím pokoji s využitím jakéhokoliv HD televizoru komunikovat přes Internet ve vysokém rozlišení. Stačí pro kameru vyhradit jeden volný port HDMI...
Nový produkt dostal jednoduché a výstižné označení Logitech TV Cam HD. Pracuje s technologií firmy Skype, takže budete moci díky kameře a televizoru komunikovat v rozlišení 720p s jakýmkoliv jiným uživatelem, který také využívá Skype. Zařízení také podporuje kontektivitu pomocí Ethernetu i Wi-Fi, přičemž není potřeba žádná instalace softwaru či využití domácího počítače. Stačí se pomocí televizoru a dodávaného dálkového ovladače přihlásit na existující účet na Skype, nebo si vytvořit nový a je hotovo.

Pak je samozřejmě možné také volat na čísla pevných stanic či mobilních telefonů, pokud máte aktivovaný Skype Credit, přičemž zařízení Logitech TV Cam HD samo o sobě má certifikaci firmy Skype, takže by mělo se všemi službami pracovat bez problémů.

Logitech také přidal několik informací technického ražení, takže kromě rozhraní HDMI, Wi-Fi 802.11n a Ethernet nám TV Cam HD nabídne širokoúhlou optiku od firmy Carl Zeiss a vlastní Fluid Crystal Technology pro detailní a ostré video i při nízkém osvětlení. Kamera má také vlastní vyzvánění, které na příchozí hovory reaguje nezávisle na stavu televizoru a pro zachycení zvuku poslouží celkem čtyři mikrofony s funkcí potlačení hluku a zvýraznění hlasu.

Logitech TV Cam HD má rozměry 244 x 71 x 53 mm a na evropské trh dorazí v září s doporučenou cenou v přepočtu 200 USD.

Zdroj: TZ Logitech