Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Logitech a nové Squeezebox i Harmony

4.9.2009, Jan Vítek, aktualita
Logitech si pro nás připrvil nové hudební přehrávače Squeezebox Radio a Squeezebox Touch, jež nám mají přinést hudbu z počítače i internetu kamkoliv se nám zlíbí. K tomu se rovněž na trh dostává Harmony 700 - pokročilý dálkový ovladač s barevným displejem. Mrkněmež na ně.
Logitech Squeezebox Radio a Logitech Squeezebox Touch disponují rozhraním Wi-Fi a umožňují připojení k internetovým rádiím nebo také k osobní zásobě hudby uložené na počítači či jiném zařízení. A pokud si připlatíme, možné je také připojení k službám pro stahování hudby online (Last.fm, Napster, Deezer, ...).

Logitech Squeezebox Radio má disponovat jednoduchým nastavením, kde stačí jej zapojit do napájení, připojit k internetu a vše by již mělo být připraveno. Je tu také barevný displej informující nás o momentálním nastavení a zobrazující rovněž obrázek alba, informace o nahrávce/stanici či fotografie. Ovládá se pomocí šesti tlačítek, jas displeje se automaticky přizpůsobuje a můžeme se také tímto zařízení nechat ráno budit. Rozměry činí pouze 130 x 220 x 85 mm a dočkáme se 3/4palcového výškového reproduktoru a 3palcového basového reproduktoru. Baterie tohoto zařízení mají vydržet až šest hodin.Logitech Squeezebox Touch má barevný dotykový displej o úhlopříčce 4,3 palce, podporuje vzorkovací kmitočet až 96 kHz při šířce 24 bitů a také má port USB i slot pro paměťové karty Secure Digital. Jeho rozhraní podporuje mimo jiné také Facebook a Flickr, takže si můžeme kontrolovat status přátel a stahovat si jejich nejnovější fotografie a zobrazovat je přímo na displeji. Flickr podporuje také předchozí přehrávač.Logitech Squeezebox Radio bude v Evropě k dispozici už každým dnem za doporučenou MO cenu 4490 Kč a Logitech Squeezebox Touch přijde až v prosinci a bude stát 7490 Kč. Nyní se také začíná dodávat Squeezebox Radio Accessory Pack s baterií a infračerveným ovladačem za 1225 Kč.

A nakonec si představíme univerzální ovladač Logitech Harmony 700, jenž dle výrobce nabízí ovládání jedním stiskem a také barevný displej. Ovladač lze totiž přes síť nastavit a pak jen jedním stiskem spustit připravenou funkci, například sledování DVD. O zbytek se postará samotný ovladač.Na displeji se zase mohou zobrazovat loga zvolených TV stanic, takže mezi nimi můžeme snadno a rychle přepínat. Ovladač se napájí pomocí tužkových AA baterií a má vydržet na ně několik týdnů. Možné je jej ale připojit do zásuvky a nabíjet v něm baterie přímo. Nastavení ovladače je možné na systémech PC i Mac a komunikace je zajištěna s více než čtvrt miliónem přístrojů, přičemž nabídka se stále rozšiřuje.

Logitech Harmony 700 přijde na trh již tento měsíc za doporučenou cenu 3290 Kč.

Zdroj: TZ Logitech
reklama
reklama