Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe v rukou utajeného investora?

4.11.2013, Pavel Zubatý, aktualita
O potížích Loewe se už napsala pěkná várka slov. V červenci firma žádala o ochranu před bankrotem. Ten stejný měsíc vstoupila do strategického partnerství s čínskou Hisense. Podle slov vedení se možný kupce Loewe už našel. Jeho jméno se však tají.
Po měsících balancování nad propastí to vypadá, že německý výrobce Loewe je z nejhoršího venku. Vedení společnosti se ozval investor s konkrétní psanou nabídkou. Usiluje o koupi všech obchodních operací s dlouhodobou podporou, ale své jméno zatím sdělovat nehodlá. Loewe tuto nabídku zvažuje, ale údajně má na výběr z více podobných nabídek dalších investorů.Levnější televizory řady Art jsou součástí záchranného plánu Loewe


Předseda výkonného výboru Matthias Harsch tento zájem komentoval následujícími slovy: "Skutečnost, že se investor zaměřil na koupi Loewe, jen podtrhuje atraktivitu prémiové značky Loewe i celé společnosti. Znamená to, že jsme dosáhli klíčového milníku, který Loewe dostane zpět na cestu k úspěchu."

Restrukturalizace Loewe jde podle plánu a vypadá to, že se Loewe může vrátit mezi tvrdou konkurenci audiovizuálního trhu. Ale v jaké podobě? Tato otázka zůstává nezodpovězenou. Jisté je snad jen to, že se Loewe nebude omezovat jen na kategorii luxusních přístrojů. Nová řada Art sice nebude pro každého, dostupná však bude i méně movitým zákazníkům.

Zdroj: FlatpanelsHD