Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3

19.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
V našem ohlédnutí za nedávným veletrhem IFA 2017 se podíváme na prémiovou německou značku Loewe, která do Berlína přivezla především novinky z řady Bild 3, dosud vyhrazené pro LCD TV. Nově se však pod označením Bild 3 bude prodávat také jedna OLED TV, a to konkrétně model Loewe bild 3.55 vybavený displejem s úhlopříčkou 55" a rozlišením Ultra HD neboli 4K. Podporovány jsou tři aktuálně nejvyužívanější technologie vysokého dynamického rozsahu, tedy HDR10, Dolby Vision a HLG. A ani tentorkát výrobce nepodcenil luxusní design, který podtrhuje jen 4,9 mm tenká obrazovka – Loewe dodává, že je to méně, než kolik měří v pase současné smartphony.
 
 
Společnost však nezapomíná ani na zákazníky, kteří z jakéhokoliv důvodu preferují tradičnější LCD TV. V řadě Bild 3 se proto objevily také dva nové modely s tímto typem panelu, a to v úhlopříčkách 43" a 49", v obou případech opět v kombinaci se 4K rozlišením. V nabídce se objeví (samozřejmě za příplatek) také varianty modelů Bild 3 s integrovaným 1TB pevným diskem, na který si divák může nahrávat pořady. Loewe své televizory nabízí s vlastním operačním systémem, který umožňuje přístup k oblibeným službám pro streamování videa či hudby. Zákazník si také může vybrat, zda svůj televizor umístí pomocí vysokého stojanu, na stoleček nebo na zeď.
 
Konkrétní dostupnost na českém trhu prozatím nebyla upřesněna, ale jinde v Evropě se nové televizory Bild 3 začnou prodávat ještě tento měsíc za následující ceny:
43" LCD TV: 1 990 eur (47 000 Kč)
49" LCD TV: 2 290 eur (60 000 Kč)
55" OLED TV: 2 990 eur (78 000 Kč)

 

Loewe Klang m1: přenosný Bluetooth reproduktor v retro designu


 
Loewe oznámilo také svůj vůbec první přenosný bezdrátový reproduktor, který zaujme hned svým retro designemdoplněným o kožené poutko umožňující nošení na zápěstí. Hlavní výhodou tohoto zařízení má totiž být snadná přenost, a to díky rozměrům jen 63 x 133 x 23 mm a hmotnosti 325 g. Pomocí technologie Bluetooth lze přehrávat hudbu ze smartphonu, tabletu či notebooku. Výrobce udává výdrž baterie až 12 hodin a dobu nabíjeí dvě hodiny. Loewe Klang m1 se na českém trhu začne prodávat na přelomu října a listopadu, cena byla stanovena na 3 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva