Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3

Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
, , aktualita
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.reklama
V našem ohlédnutí za nedávným veletrhem IFA 2017 se podíváme na prémiovou německou značku Loewe, která do Berlína přivezla především novinky z řady Bild 3, dosud vyhrazené pro LCD TV. Nově se však pod označením Bild 3 bude prodávat také jedna OLED TV, a to konkrétně model Loewe bild 3.55 vybavený displejem s úhlopříčkou 55" a rozlišením Ultra HD neboli 4K. Podporovány jsou tři aktuálně nejvyužívanější technologie vysokého dynamického rozsahu, tedy HDR10, Dolby Vision a HLG. A ani tentorkát výrobce nepodcenil luxusní design, který podtrhuje jen 4,9 mm tenká obrazovka – Loewe dodává, že je to méně, než kolik měří v pase současné smartphony.
 
 
Společnost však nezapomíná ani na zákazníky, kteří z jakéhokoliv důvodu preferují tradičnější LCD TV. V řadě Bild 3 se proto objevily také dva nové modely s tímto typem panelu, a to v úhlopříčkách 43" a 49", v obou případech opět v kombinaci se 4K rozlišením. V nabídce se objeví (samozřejmě za příplatek) také varianty modelů Bild 3 s integrovaným 1TB pevným diskem, na který si divák může nahrávat pořady. Loewe své televizory nabízí s vlastním operačním systémem, který umožňuje přístup k oblibeným službám pro streamování videa či hudby. Zákazník si také může vybrat, zda svůj televizor umístí pomocí vysokého stojanu, na stoleček nebo na zeď.
 
Konkrétní dostupnost na českém trhu prozatím nebyla upřesněna, ale jinde v Evropě se nové televizory Bild 3 začnou prodávat ještě tento měsíc za následující ceny:
43" LCD TV: 1 990 eur (47 000 Kč)
49" LCD TV: 2 290 eur (60 000 Kč)
55" OLED TV: 2 990 eur (78 000 Kč)

 

Loewe Klang m1: přenosný Bluetooth reproduktor v retro designu


 
Loewe oznámilo také svůj vůbec první přenosný bezdrátový reproduktor, který zaujme hned svým retro designemdoplněným o kožené poutko umožňující nošení na zápěstí. Hlavní výhodou tohoto zařízení má totiž být snadná přenost, a to díky rozměrům jen 63 x 133 x 23 mm a hmotnosti 325 g. Pomocí technologie Bluetooth lze přehrávat hudbu ze smartphonu, tabletu či notebooku. Výrobce udává výdrž baterie až 12 hodin a dobu nabíjeí dvě hodiny. Loewe Klang m1 se na českém trhu začne prodávat na přelomu října a listopadu, cena byla stanovena na 3 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva
Nejnovější články
CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED? CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV
Společnost TP Vision si zaregistrovala na pět desítek nových modelů televizorů značky Philips, které by měly být představeny v roce 2018. Nejzajímavější z nich je několik OLED TV a po několika letech také LCD TV z řady 9.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi
Společnost Rollei uvedla na trh svou vlajkovou loď mezi akčními kamerami ActionCam 530, která kombinuje malé rozměry se 4K rozlišením při 30 fps, stabilizací obrazu a dvěma akumulátory pro dlouhou výdrž.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik