Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe přesouvá výrobu do Číny

30.7.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Jsou to jen dva týdny, co německý výrobce Loewe požádal o státní ochranu před bankrotem. Tato situace přiměla vedení firmy k dalšímu důležitému kroku. Výroba těchto prémiových televizorů se přesune do Číny.
Je to 90 let, co v Německu začal Loewe s výrobou zvukových systémů a následně televizorů. Nápis „vyrobeno v Německu“ jim ostatně zůstal dodnes. V poslední době se ale tato strategie stala neúčinnou. Loewe se potácí nad dluhovou propastí a nezbývá, než přijít s alternativním řešením. Záchranu tato značka vidí v Asii. Hledá tam partnera, který dodá hlavní hardwarové komponenty (procesory, desky s plošnými spoji, obrazovky). V rozhovoru pro deník Der Spiegel prohlásil výkonný ředitel Matthias Harsch následující: „Už dávno nejsme výrobcem spotřebičů. Mou snahou je to, aby si toho firma všimla.“
Dnešní Loewe hledí na design, ne výrobu


Momentálně vede Loewe rozhovory se společnostmi TCL, Sichuan Changhong, Skyworth a Hisense. Tato čtveřice čínských firem se v posledních letech těšila silnému růstu, kdy se rychle probojovaly na úroveň známých výrobců televizorů. Cílem Loewe je uzavření strategického partnerství s čínskou společností, jenž by zajišťovala produkci televizních sestav a komponent. Pro německou značku je totiž důležitější design, multimediální funkce a další.

Je dobré podotknout, že výše jmenované čínské společnosti jsou především výrobci televizorů, nikoli obrazovek. Zatím tak není jasné, jestli bude Loewe využívat čínských panelů, nebo i nadále bude využívat stávajících partnerství. Většinu LCD panelů dnes značce dodává korejský Samsung. Nejistota bude i nadále panovat mezi zaměstnanci. Výkonný ředitel totiž nevyloučil možnost propouštění během restrukturalizace. Tu je třeba nastartovat už během tří měsíců, jinak dojde k vyhlášení bankrotu.

Zdroj: FlatpanelsHD