Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe požádal o ochranu proti bankrotu

22.7.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Německý Loewe je často označován za přímého konkurenta Bang & Olufsen. Nyní ale musí hledat ochranu před věřiteli. Má se tak stát za účelem restrukturalizace společnosti. Chod firemních prodejen nemá tato transformace zasáhnout.
V době nedávné hospodářské krize zažíval dánský Bang & Olufsen své nejhorší období od založení firmy. Německý Loewe se tehdy těšil řádce ziskových čtvrtletí. Pak však došlo k rapidnímu propadu zisků tohoto výrobce luxusní audiovizuální techniky. Podle zpravodajské agentury Bloomberg je situace tak vážná, že Loewe musel zažádat o státní ochranu proti bankrotu. Během tohoto období chce značka provést restrukturalizaci své společnosti. Pomoc bude hledat u svých partnerů a investorů.

Po několik let spoléhal Loewe na strategii založené na heslu "vyrobeno v Německu". Ta však selhala a proto má dojít k restrukturalizaci společnosti s implementací nové strategie. O jakou strategii půjde, to Loewe neprozradil. Zmínil však, že chod firemních prodejen nebude v tuto chvíli nijak ovlivněn. Jsou to 3 roky, co je Loewe v červených číslech. V posledním kvartálu došlo k poklesu tržeb na 43,5 milionů eur z 66,6 milionů eur, které firma vykazovala za stejné období loňského roku. Během posledního kvartálu byl Loewe 9,9 milionů eur v deficitu.

Zdroj: FlatpanelsHD