Loewe požádal o ochranu proti bankrotu

Loewe požádal o ochranu proti bankrotu
, , aktualita
Německý Loewe je často označován za přímého konkurenta Bang & Olufsen. Nyní ale musí hledat ochranu před věřiteli. Má se tak stát za účelem restrukturalizace společnosti. Chod firemních prodejen nemá tato transformace zasáhnout.
K oblíbeným
reklama
V době nedávné hospodářské krize zažíval dánský Bang & Olufsen své nejhorší období od založení firmy. Německý Loewe se tehdy těšil řádce ziskových čtvrtletí. Pak však došlo k rapidnímu propadu zisků tohoto výrobce luxusní audiovizuální techniky. Podle zpravodajské agentury Bloomberg je situace tak vážná, že Loewe musel zažádat o státní ochranu proti bankrotu. Během tohoto období chce značka provést restrukturalizaci své společnosti. Pomoc bude hledat u svých partnerů a investorů.

Po několik let spoléhal Loewe na strategii založené na heslu "vyrobeno v Německu". Ta však selhala a proto má dojít k restrukturalizaci společnosti s implementací nové strategie. O jakou strategii půjde, to Loewe neprozradil. Zmínil však, že chod firemních prodejen nebude v tuto chvíli nijak ovlivněn. Jsou to 3 roky, co je Loewe v červených číslech. V posledním kvartálu došlo k poklesu tržeb na 43,5 milionů eur z 66,6 milionů eur, které firma vykazovala za stejné období loňského roku. Během posledního kvartálu byl Loewe 9,9 milionů eur v deficitu.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik