Loewe oznamuje soundbar s multiroom zvukem a volitelným subwooferem

Loewe oznamuje soundbar s multiroom zvukem a volitelným subwooferem
, , aktualita
Kromě nových televizí představila německá značka Loewe i audio produkty, které je mohou doplnit: soundbar Klang Bar5 MR a subwoofer Sub5. Vůbec poprvé také se systémem multiroom, který si vyvinulo samo Loewe.
K oblíbeným
reklama
Po finančních problémech a změně majitele nás Loewe zásobuje jednou novinkou za druhou. Kromě nových OLED TV ukázala luxusní německá značka na nedávném veletrhu IFA 2020 také nové audio produkty. Pochopitelně nejvíce nás zajímají modely, které jsou určeny pro domácí kino. Loewe Klang Bar5 MR je soundbar s 5.1.2kanálovým zvukem a podporou prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro dosažení nejlepšího výsledku k němu lze připojit externí bezdrátový subwoofer Loewe Sub5, čímž celkový výstupní výkon naroste na 800 W.
 
 
Příliš dalších technických detailů zatím výrobce nezveřejnil, ale pár informací přece jen máme k dispozici. Zákazníci budou moci využívat minimálně tři porty HDMI, které podporují přenos signálu ve 4K. To znamená, že soundbar lze připojit např. mezi Ultra HD Blu-ray přehrávač a televizor. Nezazněla ovšem žádná zmínka o HDR pass-through, tedy v případě formátů jako Dolby Vision nebo HDR10+. V době bezdrátové ovšem můžete využít i standardy Google Chromecast nebo Apple AirPlay 2, které jsou ideálním řešením pro streamování obsahu z mobilních zařízení.
 
 
Přislíbena byla také kompatibilita s oblíbenými streamovacími službami (můžeme očekávat např. Spotify). Úplnou novinkou je technologie pro multiroom audio, kterou si Loewe vyvinulo samo. Dalo tedy přednost před řešeními třetích stran. Právě podporu této funkce, která umožní přehrávat hudbu na více bezdrátových reproduktorech v domácnosti, označuje zkratka MR v názvu. Zákazník tedy hned pozná, zda se jedná produkt, který může připojit do svého multiroom systému. Soundbar Klang Bar5 MR bude stát 1 299 eur (35 000 Kč), subwoofer Sub5 k němu potom přidáte za 399 eur (10 600 Kč). Prodej začne až v 1. čtvrtletí 2021.
 
Nové audio produkty najdou zákazníci také pod právě představenou značkou „We. By Loewe“. Prozatím byly avizovány Bluetooth reproduktory, o nichž se dozvíme podrobnosti později. Připomeňme, že značka chce cílit na mladší zákazníky a měla by se vyznačovat příznivější cenou než jiné produkty Loewe.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik