Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe oznamuje soundbar s multiroom zvukem a volitelným subwooferem

11.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Kromě nových televizí představila německá značka Loewe i audio produkty, které je mohou doplnit: soundbar Klang Bar5 MR a subwoofer Sub5. Vůbec poprvé také se systémem multiroom, který si vyvinulo samo Loewe.
Po finančních problémech a změně majitele nás Loewe zásobuje jednou novinkou za druhou. Kromě nových OLED TV ukázala luxusní německá značka na nedávném veletrhu IFA 2020 také nové audio produkty. Pochopitelně nejvíce nás zajímají modely, které jsou určeny pro domácí kino. Loewe Klang Bar5 MR je soundbar s 5.1.2kanálovým zvukem a podporou prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro dosažení nejlepšího výsledku k němu lze připojit externí bezdrátový subwoofer Loewe Sub5, čímž celkový výstupní výkon naroste na 800 W.
 
 
Příliš dalších technických detailů zatím výrobce nezveřejnil, ale pár informací přece jen máme k dispozici. Zákazníci budou moci využívat minimálně tři porty HDMI, které podporují přenos signálu ve 4K. To znamená, že soundbar lze připojit např. mezi Ultra HD Blu-ray přehrávač a televizor. Nezazněla ovšem žádná zmínka o HDR pass-through, tedy v případě formátů jako Dolby Vision nebo HDR10+. V době bezdrátové ovšem můžete využít i standardy Google Chromecast nebo Apple AirPlay 2, které jsou ideálním řešením pro streamování obsahu z mobilních zařízení.
 
 
Přislíbena byla také kompatibilita s oblíbenými streamovacími službami (můžeme očekávat např. Spotify). Úplnou novinkou je technologie pro multiroom audio, kterou si Loewe vyvinulo samo. Dalo tedy přednost před řešeními třetích stran. Právě podporu této funkce, která umožní přehrávat hudbu na více bezdrátových reproduktorech v domácnosti, označuje zkratka MR v názvu. Zákazník tedy hned pozná, zda se jedná produkt, který může připojit do svého multiroom systému. Soundbar Klang Bar5 MR bude stát 1 299 eur (35 000 Kč), subwoofer Sub5 k němu potom přidáte za 399 eur (10 600 Kč). Prodej začne až v 1. čtvrtletí 2021.
 
Nové audio produkty najdou zákazníci také pod právě představenou značkou „We. By Loewe“. Prozatím byly avizovány Bluetooth reproduktory, o nichž se dozvíme podrobnosti později. Připomeňme, že značka chce cílit na mladší zákazníky a měla by se vyznačovat příznivější cenou než jiné produkty Loewe.
 
Zdroj: 4kfilme.de


reklama
reklama