Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe One: luxusní vzhled za nižší cenu

30.6.2016, Pavel Zubatý, aktualita
Německá značka Loewe se proslavila svým luxusním designem a tomu odpovídající cenou. Loewe One přitom nabízí cenu nižší se zachováním luxusního vzhledu. V nabídce jsou modely s úhlopříčkou 40 a 55 palců, které se liší cenou i rozlišením.
Nové televizory německý značky Loewe nabízí líbivý minimalistický vzhled, stejně jako jejich předchůdci. Tenký rámeček není při čelním pohledu skoro vůbec vidět. Výrobce dále tvrdí, že přístroje nabízí silný, vyvážený a trojrozměrný prostorový zvuk, přestože reproduktory není vidět. Stejně jako v minulosti, ani Loewe One není ochuzeno o různorodou nabídku stojanů a nástěnných držáků. K dispozici jsou stojany pro postavení na stolku, polici i na podlaze. Vhodnou volbou stojanu lze získat televizní sestavu, kterou lze otáčet ve všech třech osách, včetně možnosti otočení na výšku. Důvodem pro tuto flexibilitu je důraz Loewe na design. U designově zaměřené značky by totiž nepůsobilo dobře, kdyby televizor v daném interiéru vypadal jak pěst na oko.

Řada Loewe One je dostupná ve dvou provedeních. Tyto modely se liší cenou, úhlopříčkou i rozlišením. Menší 40“ model nabízí FullHD rozlišení, ale 55“ verze už nabízí rozlišení 4K (tj. 3840 × 2160 px). U obou nechybí funkce Dual Channel, která umožňuje nahrávat jiný kanál, než uživatel zrovna sleduje. Nutností je pevný disk připojený přes USB. Tato funkce však navíc zrychluje přepínání kanálů. K dostání jsou různé televizní aplikace z proprietární platformy, ale mnoho typických služeb chybí. Vestavěné reproduktory jsou ale podle výrobce dostatečně výkonné, aby zvládly kvalitní přehrávání hudby. Nechybí proto aplikace společnosti Tidal, která provozuje stejnojmennou službu pro streamování hudby do Hi-Fi systémů.

Za příplatek je možné zprovoznit přehrávání hudby z telefonu připojeného přes rozhraní Bluetooth. Podporován je Dolby Digital formát, DTS nikoliv. Oba televizory jsou vybaveny DVB-T2, DVB-S2, DVB-C2 a DVB-C tunery stejně jako analogovým rozhraním. Nechybí podpora HEVC ani v případě 40“ modelu. V nabídce je i DVB rádia, ale podporu 3D zde nehledejte. Stejně tak zde nenaleznete vestavěný pevný disk. FullHD model je vybaven 3 porty HDMI 2.0 s podporou HDCP a dvěma USB porty. Větší model má o 1 HDMI a 1 USB 2.0 port více. Jeden USB port je u obou modelů ve verzi 3.0. Dále nechybí Cinch, komponentní video výstup, Scart nebo VGA port. Oba modely lze připojit k Internetu přes Ethernet a Wi-Fi. Na českém trhu je přístroje možné koupit za 30 000 Kč a 52 000 Kč (jinak je to 899 a 1799 euro).

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama