Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe Connect přechází na Ultra HD

2.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Německá značka Loewe uvádí novou verzi své řady Connect. Modely s úhlopříčkou 40, 48 a 55 palců dostaly rozlišení Ultra HD. Aktualizované modely se na evropský trh dostávají již v těchto dnech.
Značka Loewe proslula především svými hi-endovými modely, ale nabízí i přístroje střední cenové kategorie. Mezi ně patří televizory Connect, které se již od svých počátků točily kolem možnosti připojit televizor k ostatním přístrojům. Nabízí proto různé streamovací funkce i vestavěný pevný disk, který slouží k nahrávání televizních pořadů. Nechybí ani možnost streamovat multimediální obsah do mobilních zařízení nebo do ostatních televizorů v domácnosti.

Důležitou změnou oproti předchozím verzi ale je rozlišení Ultra HD, které jsou nové televizory Connect schopny nativně zobrazovat. Ty jsou proto plně kompatibilní se standardy HDMI 2.0 a HDCP 2.2. Je v nich rovněž integrován dekodér komprese HEVC streamovaného 4K videa. Tento kompresní formát je použit například pro Netflix 4K, jehož podporu však zatím výrobce nepotvrdil.

Televizory Loewe Connect nabídnou vestavěný reproduktorový systém a integrovaný dekodér 5.1 zvuku. Ten umožní připojení dodatečných reproduktorů. Vestavěný systém pak bude sloužit jako středová jednotka. Ultra HD televizory Connect jsou k dostání již od prosince, co se 40“ a 55“ modelů týče. Varianta s úhlopříčkou 48 “ bude k mání až v příštím roce. Na výběr bude mezi třemi barvami povrchové úpravy: černou, stříbrnou, kapučínovou. Modrý potah reproduktoru je za příplatek. Doporučená prodejní cena činí 1199 £, 2399 £ a 2799 £ (v přepočtu 41700 Kč, 83450 Kč a 97350 Kč).

Zdroj: FlatpanelsHD