www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
, , aktualita
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
reklama
Vyrobit v dnešní době jen pár milimetrů tenkou obrazovku bez znatelných rámečků není v současné době zase takový problém, televizor se však skládá také z mnoha vnitřních komponentů, audiosystému a konektorové výbavy s kabely. Samsung tuto překážku řeší pomocí tzv. neviditelného kabelu, Loewe se i přes rozdílné provedení vydalo velmi podobnou cestou – oddělit obrazovku od zbytku televizoru. Rozdělení na dvě části umožní minimalističtější a modernější pojetí celého zařízení. Koncept Loewe Bild X byl ukázán na letošním veletrhu IFA 2017 v Berlíně v několika různých provedeních a využívá (stejně jako již prodávané high-endové modely této značky) OLED panel se 4K rozlišením.
 
 
Samotný displej je připevněn k elegantnímu kovovému rámu zlaté barvy a lze jej připevnit přímo na stěnu nebo volně do prostoru. Veškerá elektronika včetně připojovacího rozhraní a komponentů pro příjem a zpracování signálu ze všech zdrojů (internet, satelitní a televizní vysílání, různé typy přehrávačů a herních konzolí) je potom uložena v samostatném boxu, který lze skrýt, aby nenarušoval design. Spojení obou částí, tedy napájení elektrickou energií i přenos zobrazovacích dat, zajišťuje jediný ultra plochý kabel. Koncept Bild X postrádá vlastí reproduktory, výrobce tak dává uživatelům možnost zvolit takové řešení, jaké preferují. Televizor je možné zkombinovat s designově sladěnými bezdrátovými reproduktory Loewe Klang 9, stávajícími audio komponenty v místnosti nebo libovolným soundbarem.
 
První televizory založené na konceptu Loewe Bild X by se mohly začít prodávat už v příštím roce.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář