www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
, , aktualita
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
reklama
Vyrobit v dnešní době jen pár milimetrů tenkou obrazovku bez znatelných rámečků není v současné době zase takový problém, televizor se však skládá také z mnoha vnitřních komponentů, audiosystému a konektorové výbavy s kabely. Samsung tuto překážku řeší pomocí tzv. neviditelného kabelu, Loewe se i přes rozdílné provedení vydalo velmi podobnou cestou – oddělit obrazovku od zbytku televizoru. Rozdělení na dvě části umožní minimalističtější a modernější pojetí celého zařízení. Koncept Loewe Bild X byl ukázán na letošním veletrhu IFA 2017 v Berlíně v několika různých provedeních a využívá (stejně jako již prodávané high-endové modely této značky) OLED panel se 4K rozlišením.
 
 
Samotný displej je připevněn k elegantnímu kovovému rámu zlaté barvy a lze jej připevnit přímo na stěnu nebo volně do prostoru. Veškerá elektronika včetně připojovacího rozhraní a komponentů pro příjem a zpracování signálu ze všech zdrojů (internet, satelitní a televizní vysílání, různé typy přehrávačů a herních konzolí) je potom uložena v samostatném boxu, který lze skrýt, aby nenarušoval design. Spojení obou částí, tedy napájení elektrickou energií i přenos zobrazovacích dat, zajišťuje jediný ultra plochý kabel. Koncept Bild X postrádá vlastí reproduktory, výrobce tak dává uživatelům možnost zvolit takové řešení, jaké preferují. Televizor je možné zkombinovat s designově sladěnými bezdrátovými reproduktory Loewe Klang 9, stávajícími audio komponenty v místnosti nebo libovolným soundbarem.
 
První televizory založené na konceptu Loewe Bild X by se mohly začít prodávat už v příštím roce.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik