www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
, , aktualita
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.reklama
Vyrobit v dnešní době jen pár milimetrů tenkou obrazovku bez znatelných rámečků není v současné době zase takový problém, televizor se však skládá také z mnoha vnitřních komponentů, audiosystému a konektorové výbavy s kabely. Samsung tuto překážku řeší pomocí tzv. neviditelného kabelu, Loewe se i přes rozdílné provedení vydalo velmi podobnou cestou – oddělit obrazovku od zbytku televizoru. Rozdělení na dvě části umožní minimalističtější a modernější pojetí celého zařízení. Koncept Loewe Bild X byl ukázán na letošním veletrhu IFA 2017 v Berlíně v několika různých provedeních a využívá (stejně jako již prodávané high-endové modely této značky) OLED panel se 4K rozlišením.
 
 
Samotný displej je připevněn k elegantnímu kovovému rámu zlaté barvy a lze jej připevnit přímo na stěnu nebo volně do prostoru. Veškerá elektronika včetně připojovacího rozhraní a komponentů pro příjem a zpracování signálu ze všech zdrojů (internet, satelitní a televizní vysílání, různé typy přehrávačů a herních konzolí) je potom uložena v samostatném boxu, který lze skrýt, aby nenarušoval design. Spojení obou částí, tedy napájení elektrickou energií i přenos zobrazovacích dat, zajišťuje jediný ultra plochý kabel. Koncept Bild X postrádá vlastí reproduktory, výrobce tak dává uživatelům možnost zvolit takové řešení, jaké preferují. Televizor je možné zkombinovat s designově sladěnými bezdrátovými reproduktory Loewe Klang 9, stávajícími audio komponenty v místnosti nebo libovolným soundbarem.
 
První televizory založené na konceptu Loewe Bild X by se mohly začít prodávat už v příštím roce.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik