www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
, , aktualita
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
reklama
Vyrobit v dnešní době jen pár milimetrů tenkou obrazovku bez znatelných rámečků není v současné době zase takový problém, televizor se však skládá také z mnoha vnitřních komponentů, audiosystému a konektorové výbavy s kabely. Samsung tuto překážku řeší pomocí tzv. neviditelného kabelu, Loewe se i přes rozdílné provedení vydalo velmi podobnou cestou – oddělit obrazovku od zbytku televizoru. Rozdělení na dvě části umožní minimalističtější a modernější pojetí celého zařízení. Koncept Loewe Bild X byl ukázán na letošním veletrhu IFA 2017 v Berlíně v několika různých provedeních a využívá (stejně jako již prodávané high-endové modely této značky) OLED panel se 4K rozlišením.
 
 
Samotný displej je připevněn k elegantnímu kovovému rámu zlaté barvy a lze jej připevnit přímo na stěnu nebo volně do prostoru. Veškerá elektronika včetně připojovacího rozhraní a komponentů pro příjem a zpracování signálu ze všech zdrojů (internet, satelitní a televizní vysílání, různé typy přehrávačů a herních konzolí) je potom uložena v samostatném boxu, který lze skrýt, aby nenarušoval design. Spojení obou částí, tedy napájení elektrickou energií i přenos zobrazovacích dat, zajišťuje jediný ultra plochý kabel. Koncept Bild X postrádá vlastí reproduktory, výrobce tak dává uživatelům možnost zvolit takové řešení, jaké preferují. Televizor je možné zkombinovat s designově sladěnými bezdrátovými reproduktory Loewe Klang 9, stávajícími audio komponenty v místnosti nebo libovolným soundbarem.
 
První televizory založené na konceptu Loewe Bild X by se mohly začít prodávat už v příštím roce.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik