Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?

17.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
Vyrobit v dnešní době jen pár milimetrů tenkou obrazovku bez znatelných rámečků není v současné době zase takový problém, televizor se však skládá také z mnoha vnitřních komponentů, audiosystému a konektorové výbavy s kabely. Samsung tuto překážku řeší pomocí tzv. neviditelného kabelu, Loewe se i přes rozdílné provedení vydalo velmi podobnou cestou – oddělit obrazovku od zbytku televizoru. Rozdělení na dvě části umožní minimalističtější a modernější pojetí celého zařízení. Koncept Loewe Bild X byl ukázán na letošním veletrhu IFA 2017 v Berlíně v několika různých provedeních a využívá (stejně jako již prodávané high-endové modely této značky) OLED panel se 4K rozlišením.
 
 
Samotný displej je připevněn k elegantnímu kovovému rámu zlaté barvy a lze jej připevnit přímo na stěnu nebo volně do prostoru. Veškerá elektronika včetně připojovacího rozhraní a komponentů pro příjem a zpracování signálu ze všech zdrojů (internet, satelitní a televizní vysílání, různé typy přehrávačů a herních konzolí) je potom uložena v samostatném boxu, který lze skrýt, aby nenarušoval design. Spojení obou částí, tedy napájení elektrickou energií i přenos zobrazovacích dat, zajišťuje jediný ultra plochý kabel. Koncept Bild X postrádá vlastí reproduktory, výrobce tak dává uživatelům možnost zvolit takové řešení, jaké preferují. Televizor je možné zkombinovat s designově sladěnými bezdrátovými reproduktory Loewe Klang 9, stávajícími audio komponenty v místnosti nebo libovolným soundbarem.
 
První televizory založené na konceptu Loewe Bild X by se mohly začít prodávat už v příštím roce.
 
Zdroj: Tisková zpráva BaSys


reklama
reklama