Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Loewe Art 37 LED: nabušený krasavec

28.6.2011, Jiří Piškula, aktualita
Značka vyspělých designových TV Loewe se letos už po několikáté hlásí o slovo. Tentokrát s novinkou v řadě Loewe Art LED. Dřívější 32 a 40palcové modely nyní doplnil televizor s úhlopříčkou 37 palců a lákavou výbavou, včetně bohaté podpory multimédií i HbbTV.
Na trh přichází nový 100Hz televizní přijímač s označením Loewe Art 37 LED, který se vyznačuje estetickým designem a pohodlnou obsluhou. Jak je u značky Loewe zvykem, i tento exemplář využívá Edge LED podsvícení s automatickou optickou kontrolou obrazu (OPC) a automatickým stmíváním (VBD+), které garantuje dobrý kontrast a barevné podání ruku v ruce s velmi nízkou spotřebou energie.

Televizor má dvojitý (twin) tuner s možností analogového, DVB-T a DVB-C příjmu, za příplatek lze doplnit i DVB-S/S2 tuner pro digitální satelitní příjem. Parametry LCD obrazovky jsou stejné jako u jiných modelů značky Loewe - jas 450 cd/m2, kontrast 5000 : 1 (dynamický 5 000 000 : 1) a doba odezvy 6 ms.Zařízení podporuje funkce obrazu v obraze (PIP) v několika variantách, na příjem placeného TV vysílání (i satelitního) je připraven díky dvojici integrovaných CI+ slotů pro dekódovací moduly. Verze s integrovaným rekordérem obsahuje také pevný disk s kapacitou 500 GB pro ukládání nahrávek, které dokáže rovněž streamovat do sítě. Nechybí dekodér pro Dolby Digital+ a DTS.

Integrované reproduktory o výkonu 2 × 20 W je možné doplnit externím subwooferem, pro který je přímo v televizoru integrován 40W zesilovač. Z předzesilovače jsou vyvedeny všechny 5.1 audio výstupy. Typická provozní spotřeba televizoru se pohybuje lehce nad 80 W, v úsporném režimu odebírá ze sítě pouhých 0,35 W.


Díky široké nabídce volitelného příslušenství existuje celá řada možností, jak a kam si televizor v bytě nainstalovat.

Funkce Loewe MediaHome portal nabízí uživatelům bohaté možnosti přehrávání multimédií (fotografie, video, hudba,…) přímo z domácí sítě nebo zařízení připojených do USB portu. Bez problémů se můžete dostat přímo k obsahu uloženému na pevném disku vašeho počítače. Kromě klasického síťového připojení je možné využít také wi-fi adaptér pro bezdrátový přenos dat, případně PowerLine adaptér. Nástroj Media Net lze využít k příjmu internetových rozhlasových stanic či ke sledování on-line videa nebo k prohlížení webových stránek. Další vlastnosti a technické parametry jsou patrné z tabulky.

Vybrané technické parametry televizoru Loewe Art 37 LED DR+
Tuner DVB-T / C / S2 / anal.
/ / /
Twin (dvojitý) tuner
Úhlopříčka obrazovky
40 palců (101 cm)
Typ podsvícení
Edge LED
Rozlišení
1920 × 1080 px
Jas
450 cd/m2
Statický kontrast
5000 : 1
Dynamický kontrast
5 000 000 : 1
Doba odezvy
6 ms
Snímková frekvence
100 Hz
Pozorovací úhly (H/V)
178°/178°
PIP (AV) / Full PIP / iPIP
/ /
Podpora HbbTV
Media home (foto, audio, video)
Media Net (browser/rádio/video)
/ /
Integrovaný HDD
(500 GB)
Streamování server/klient
/
Nahrávání pořadů interní HDD / USB
/
CI slot (CI+)
(2×)
LAN/WLAN
/
HDMI/USB/Komponentní
3× / 2× /
Digit. audio In/Out (Cinch)/Analog audio Out
/ /
VGA / RS 232 C
/
Motor control / IR-Link / L-Link
/ /
Kompozitní/S-Video
/
Sluchátka (Jack 3,5 mm)
Dolby Digital+ / DTS
/
5.1 Out / Subwoofer Out
/
Integrované reproduktory
2 × 20 W*
Napájení
220 - 240 V, 50/60 Hz
Příkon (průměr/stand-by)
83 W / 0,35 W
Rozměry (š × v × h)
výrobce neuvádí
Hmotnost
18,6 kg

* - navíc 40W výkonový výstup pro externí pasivní subwoofer

Legenda:
- ano/podporuje,
- ne/nepodporuje,
- volitelné rozšíření.

Aby si mohl vybrat opravdu každý, jsou televizory řady Art LED vyráběny s identickými technickými parametry ve třech barevných variantách: High Gloss Black, ChromeSilver a Mocha. Televizory mají tradičně velmi široké možnosti způsobu umístění do prostoru. S vhodným příslušenstvím je můžete postavit na stůl či podlahu, přimontovat na zeď nebo upevnit na chromovou tyč spojující podlahu se stropem (tzv. Screen lift).

Doporučená cena pro Českou republiku zatím nebyla stanovena, nicméně lze očekávat, že se bude v závisloti na výbavě a barevném provedení televizoru pohybovat někde mezi 60 000 Kč až 80 000 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Loewe