Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LifeView FlyDVB Trio

, , aktualita
Obyčejný tuner většinou umí přijímat pouze analogový signál, v lepším případě pak přidává funkci příjmu pozemní digitální televize (DVB-T). Karta LifeView FlyDVB Trio navíc umí přijímat i DVB-S, neboli digitální satelitní televizi. Schéma...
Obyčejný tuner většinou umí přijímat pouze analogový signál, v lepším případě pak přidává funkci příjmu pozemní digitální televize (DVB-T). Karta LifeView FlyDVB Trio navíc umí přijímat i DVB-S, neboli digitální satelitní televizi. Schéma karty najdete zde.

Tuner LifeView FlyDVB Trio je určen pro slot PCI a je vybaven pěticí konektorů pro připojení anteny pro analogové, pozemní digitální, satelitní digitální, rozhlasové vysílání a AV vstup. Součástí balení je kabel pro připojení jiného zařízení, např. videokamery, který nabízí S-Video / kompozitní video konektor (tzv. ViVo kombajn). Pro pohodlnější sledování televize je v balení také dálkový ovladač.

Ovládací program zrovna nepatří mezi softwarový skvost a navíc jsou s ním určité problémy. Programy dodávané spolu s televizní kartou jsou nedokonalé a uživatel si při instalaci prožije nejednu pernou chvilku. V tomto případě, ohledně této TV karty, dochází k tomu, že po instalaci ovladačů a programu, při pokusu o jeho spuštění dojde k chybě a pádu aplikace. Pomůže až nainstalování opravného balíčku, staženého ze stránek výrobce, který je určen pro uživatele WindowsXP SP2.


Televizní karta zvládá v jednom okamžiku zobrazit signál digitálního i analogového vysílání. Samozřejmostí je podpora funkce Picture in Picture a stejně tak je možné v jednom okamžiku sledovat digitální televizi a archivovat záběry z videokamery. Funkce EPG pak usnadňuje orientaci v programové nabídce jednotlivých TV stanic a nabízí jednoduché nahrávání zvoleného programu.


Video se při grabování ukládá ve formátu MPEG2 (digitální vysílání), nebo MPEG1/2/4 (analogové vysílání). Teletext je funkční, pouze má potíže s českou diakritikou.


Převzato z časopisu Computer a upraveno.