www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

LifeView FlyDVB Trio

, , aktualita
Obyčejný tuner většinou umí přijímat pouze analogový signál, v lepším případě pak přidává funkci příjmu pozemní digitální televize (DVB-T). Karta LifeView FlyDVB Trio navíc umí přijímat i DVB-S, neboli digitální satelitní televizi. Schéma...
K oblíbeným
reklama
Obyčejný tuner většinou umí přijímat pouze analogový signál, v lepším případě pak přidává funkci příjmu pozemní digitální televize (DVB-T). Karta LifeView FlyDVB Trio navíc umí přijímat i DVB-S, neboli digitální satelitní televizi. Schéma karty najdete zde.

Tuner LifeView FlyDVB Trio je určen pro slot PCI a je vybaven pěticí konektorů pro připojení anteny pro analogové, pozemní digitální, satelitní digitální, rozhlasové vysílání a AV vstup. Součástí balení je kabel pro připojení jiného zařízení, např. videokamery, který nabízí S-Video / kompozitní video konektor (tzv. ViVo kombajn). Pro pohodlnější sledování televize je v balení také dálkový ovladač.

Ovládací program zrovna nepatří mezi softwarový skvost a navíc jsou s ním určité problémy. Programy dodávané spolu s televizní kartou jsou nedokonalé a uživatel si při instalaci prožije nejednu pernou chvilku. V tomto případě, ohledně této TV karty, dochází k tomu, že po instalaci ovladačů a programu, při pokusu o jeho spuštění dojde k chybě a pádu aplikace. Pomůže až nainstalování opravného balíčku, staženého ze stránek výrobce, který je určen pro uživatele WindowsXP SP2.


Televizní karta zvládá v jednom okamžiku zobrazit signál digitálního i analogového vysílání. Samozřejmostí je podpora funkce Picture in Picture a stejně tak je možné v jednom okamžiku sledovat digitální televizi a archivovat záběry z videokamery. Funkce EPG pak usnadňuje orientaci v programové nabídce jednotlivých TV stanic a nabízí jednoduché nahrávání zvoleného programu.


Video se při grabování ukládá ve formátu MPEG2 (digitální vysílání), nebo MPEG1/2/4 (analogové vysílání). Teletext je funkční, pouze má potíže s českou diakritikou.


Převzato z časopisu Computer a upraveno.
reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik