Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG začalo s masovou výrobou e-papíru

4.4.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Společnost LG Display ohlásila prvenství v masové výrobě elektronického papíru, který je na bázi plastového substrátu. Elektronický papír má totiž řadu výhod, jako tenkost, hmotnost, odolnost nebo nízkou spotřebu (obraz nevyžaduje stálé napájení).
Jihokorejský gigant LG Display je údajně první společností, která dosáhla masové výroby elektronického papíru (zkráceně EPD) s plastovým substrátem. Své využití má nové zařízení najít především v sektoru čteček elektronických knih (byť aplikace v jiných oblastech není vyloučena). Tato nová komponenta sestává především z 6“ XGA obrazovky s rozlišením 1024 × 768 px. O zobrazení obrázků a textu se stará elektronický inkoust.

Výsledek práce LG Display ve formě plastového EPD se pak má tvářit jako skutečný papír. Jeho základem je plastový substrát o šířce ochranné folie mobilního telefonu. Papír je možné ohýbat až o 40° od středu obrazovky. Tloušťka EPD přitom činí 0,7 mm. To je o 33 % méně než v případě nynějších EPD, které využívají skleněného substrátu. S tím souvisí i hmotnost 14 gramů (poloviční ve srovnání s skleněným EPD). Další vlastností je odolnost. Při sérii testů měl papír přežít i opakovaný pád z výšky 1,5 m bez žádného škrábance či praskliny. Na trh by pak nové EPD mělo přijít během tohoto měsíce. Cena není zatím známa.

Zdroj: HiTechReview