Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG webOS 2.0 ve znamení 4K

31.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Jak se už dříve spekulovalo, nové televizory LG skutečně ponesou aktualizovanou platformu webOS. Výrobce uvádí, že webOS 2.0 nabídne „výjimečný uživatelský prožitek“ a více 4K obsahu. Plnohodnotného představení se webOS 2.0 dočká na CES 2015.
Když LG letos uváděl nové televizory s chytrou platformou webOS, činil tak se sloganem „Ať je televizor zase jednoduchý“. Nyní jihokorejský gigant prohlásil, že na CES 2015 uvede novou generaci této platformy. Slibuje, že aktualizovaná platforma nabídne „výjimečný uživatelský prožitek neporovnatelný s jiným konkurenčním systémem“. LG rovněž slibuje více obsahu s ultra-vysokým rozlišením 4K. Nechybí Netflix 4K ani 4K obsah služby Amazon Instant Video. Obě služby byly donedávna nanejvýš ve FullHD.

Další vylepšení webOS 2.0 zahrnuje o 60 % rychlejší start systému nebo o 70 % rychlejší start aplikací. Ovládání je údajně rychlejší a plynulejší. Jinou novinkou je funkce My Channels (Mé kanály), která uživatelům umožňuje přidávat jejich oblíbené televizní kanály. Ty se potom objevují na panelu spuštěném ve spodní části obrazovky.

Vedoucí televizního oddělení In-Kyu Lee prohlásil: „S uvedením nejnovějších funkcí webOS 2.0 dochází k tomu, že celkový uživatelský prožitek je jednodušší, přehlednější a více intuitivní. Platforma webOS je skutečně inovativním řešením Smart TV. Je ukázkou odhodlání vedoucí společnosti na trhu s televizory nové generace.“

Společnost LG potvrdila, že od svého uvedení bylo prodáno více než 5 milionů televizorů vybavených systémem webOS. Nová platforma webOS 2.0 bude odhalena na CES 2015. Tento veletrh začíná 5. ledna 2015 v americkém Las Vegas. Otázkou však zůstává, jak to bude s případnou aktualizací stávajících modelů s webOS na webOS 2.0.

Zdroj: FlatpanelsHD