Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvedlo soundbar S95Q4 se zvukem 9.1.5

17.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
LG se chystá na veletrh CES 2022 a už nyní představuje jednu z novinek. Jde o pokročilý soundbar S95Q4, který má nabídnout prostorový zvuk 9.1.5 a 810W výkon. Rozumět si má i s digitálními asistenty.
Společnost LG v předstihu před veletrhem CES 2022 oznámila nový soudbar S95Q4. Novinka má nabídnout prostorový zvuk typu 9.1.5 a výkon až 810 W. Máme zde podporu Dolby Atmos, DTS:X a nechybí ani IMAX Enhanced. Vedle subwooferu tu máme dva zadní reproduktory se šesti kanály (čtyři dopředu a do stran, dva směrem nahoru) a soundbar přidává další tři nahoru směřující reproduktory. K dispozici je dokonce zabudovaná možnost kalibrace pro daný pokoj.
 
LG S95Q4
 
Radost mohou mít i hráči, protože subwoofer je podporuje propustnost obrazu s technologiemi VRR a ALLM, což umožňuje, aby byl zvuk synchronní s herním obrazem, nicméně neumí propustnost pro 4K 120Hz HDR. Dnes je už samozřejmostí i podpora pro digitální asistenty jako Google Assistant, Amazon Alexa a další. Ti umožní ovládání hlasem, např. řídit přehrávání, zvukové režimy (např. Music Mode, který má převádět zvuk 2.0 na 7.1) nebo úpravu hlasitosti. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.