Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG uvádí TV Cinema 3D

, , aktualita
LG uvádí TV Cinema 3D
Společnost LG Electronics si na letošní jaro připravila novou řadu televizorů, které představila pod souhrnným názvem Cinema 3D. Jedná se tedy o 3D televizory, které však namísto aktivních zatmívacích brýlí využívají princip polarizace.
LG uvádí TV Cinema 3D
LG Electronics Cinema 3D tak mají poskytovat 3D vjem, který uživateli nepřinese kvůli rozblikanému obrazu bolest hlavy či pálení očí. Výrobce také slibuje ostrý a jasný obraz, což by tedy ani nemusel zmiňovat, neboť o tom mluví ve spojení se svými televizory každá firma, i když v tomto případě LG mluví o certifikaci německou společností TÜV. Polarizační brýle mají oproti aktivním také tu výhodu, že se nemusí dobíjet a jsou také velmi lehké (16 gramů). Dívat se s nimi můžeme také i ze stran.Kromě polarizační 3D technologie nabídnou nové televizory také prvek LG 3D Light Boost. Za tím se skrývá tenký film pokrývající obrazovku, jenž má zajistit "plně jasný" obraz a neutralizaci šedých míst, která se mohou objevit právě při zobrazování 3D obsahu. Pak je v nabídce i jinde využívaná technologie Smart TV s plochou Home Dashboard a ovladačem Magic Motion pro přístup k dodatečnému obsahu od lokálních stanic i světových poskytovatelů a také k aplikacím LG Apps (např. lekce cizího jazyka, horoskop, hry, atp.)

Co se týče konkrétních modelů, jde o LW650S, LW570S, LW5500 a LW4500, přičemž nejlepší z nich (LW650S a LW570S) mají také satelitní tuner. Na českém a slovenském trhu již mají být k dispozici za doporučenou cenu od 24750 Kč.

Zdroj: TZ LG Electronics