Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG uvádí displej s nejtenčím rámečkem

, , aktualita
LG uvádí displej s nejtenčím rámečkem
Neustálé přetahování mezi korejskými giganty o výrobu displeje s nejtenčím rámečkem na světě snad nikdy neskončí. Po necelém měsíci se opět přepisují rekordy. LG totiž trumflo Samsung o 1,7 mm.
LG uvádí displej s nejtenčím rámečkem
Tenké rámečky displejů se hodí k vytváření větších zobrazovacích ploch, složených ze spousty obrazovek. Jakékoliv rámečky zde působí jako rušivý element, a tak se výrobci ze všech sil snaží tloušťku orámování obrazovek co nejvíce je minimalizovat, o čemž napovídají zprávy, které obletěly během posledního měsíce svět.

Samsung v říjnu uvedl pětapadesátipalcový displej, který má po přiložení dvou panelů vedle sebe neaktivní plochu širokou 5,7 mm. LG přišlo sotva měsíc po té se zprávou, že má 37palcový displej s šířkou neaktivní plochy pouhé 4 mm. Předvést se ho chystá už tento měsíc na japonském veletrhu FPD International 2010, který proběhne ve dnech 10. až 12. 11. 2010.


Souboj výrobců o prvenství na poli displejů s nejtenčím rámečkem snad nikdy neskončí, aktuálně vede LG se 4mm vzdáleností mezi dvěma sousedními obrazovkami.

Možnosti využití jsou veliké. Od velkých ploch určených k zobrazování reklamy nebo informací, přes menší soustavy do obývacího pokoje pro filmové nadšence, až po několika kusové sestavy do kanceláře, popřípadě domů k počítači. Prvně jmenovanou možnost by měla obsloužit už tato modelová řada a další podobné panely s ještě lepšími parametry, doufejme, přijdou co nevidět.

Běžného počítačového uživatele by mohla zajímat možnost využití displejů s tenkými rámečky společně s technologií AMD Eyefinity. Jde o technologii grafických karet ATI Radeon, která dává těmto grafickým čipům možnost výstupu více na sobě nezávislých obrazů. V praxi to pak může vypadat tak, že k jedné grafické kartě je připojeno třeba šest 30palcových monitorů společně utvářejících jeden obraz. Především pro zapálené hráče počítačových her (a to nejen leteckých simulátorů) je tato představa určitě vzrušující.

Zdroj: engadget.com