Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvádí 9.1kanálové domácí kino

16.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics si připravila novou generaci systémů domácího kina, kam patří také model BH9420PW schopný poskytnout až 9.1kanálový zvuk díky svým deseti reproduktorům. Podívejme se na to, co dalšího nám tento produkt nabídne.
Všechny nové modely CINEMA 3D SOUND HOME THEATER nabízí technologii 3D Sound a vedle toho se dočkáme také funkcí Smart TV a CINEMA 3D díky součinnosti s televizory LG CINEMA 3D Smart TV. Televizory tak nabídnout trojrozměrný obraz a domácí kina zase prostorový zvuk.
Zdroj: slashgear.com


Jako první se na český trh dostane model LG BH9420PW, jenž dokáže zprostředkovat 9.1kanálový zvuk s využitím deseti reproduktorů. Takový zvuk je založen na standardní konfiguraci 5.1, ovšem k tomu další čtyři reproduktory přidají vertikální rozšíření, aby zvuk mohl přicházet i seshora nebo zespodu. Divák by tak měl být zvukem doslova obklopen.
Zdroj: slashgear.com


Dále zmíněný model firmy LG nabídne technologii 3D Sound Zooming, která má být schopna generovat zvuky přicházející z jakéhokoliv místa v prostoru, přičemž to je dle výrobce sesynchronizováno s 3D objekty v obraze. Pak tu je 3D DSP efekt sloužící pro rozšíření zvukového vjemu na celý prostor kolem uživatele a funkce sweet spot dokáže kompenzovat nepříliš vhodné umístění reproduktorů.

BH9420PW tají zajistí přístup do LG 3D Zone, kde se nachází sbírky 3D filmů a obsah překonvertovaný z 2D do 3D pomocí technologie „LG Enhanced 3D Conversion Engine“. K dispozici má být na českém i slovenském trhu od března, přičemž na cenu LG pozapomnělo.

Zdroj: TZ LG Electronics