Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvádí 3D monitor DM2350D

6.12.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG si připravila zprávu o LCD monitoru s LED podsvícením a podporou 3D zobrazení LG Cinema 3D, která nevyužívá klasickou stereoskopii, ale jde o polarizační technologii. Podívejme se tedy na to, co nám nový model DM2350D přinese.
Prezentován byl tedy 3D LCD monitor s označením DM2350D z řady Flatron, podsvícením pomocí LED a technologií LG Cinema 3D. Televizory a monitory, které jsou jí vybaveny, mají rovněž certifikace společností TÜV a Intertek, které nás mají ubezpečit o neblikavém obrazu, přičemž nezávadnost polarizační technologie pro oči již dříve potvrdila také Evropská oční klinika Lexum, čímž se firma LG už několikrát oháněla.

LG DM2350D umí pochopitelně také převádět 2D obraz do 3D pouhým stisknutím tlačítka a vybaven je digitálním televizním tunerem (pro něj konverze do 3D platí také), což je právě důvod, proč tento produkt uvádíme na serveru TV Freak. Další funkce nám umožní díky vestavěnému rozhraní USB připojit flash disk nebo jiné úložné zařízení a z něj si nechat přehrát video, takže vůbec nebude nutné zapínat počítač.

Co se týče technických specifikací, pak se jedná o 23" model s jasem 250 nit (ve 3D režimu ale pouze 100 nit) vybavený panelem TN s rozlišením 1920 x 1080. Pozorovací úhly jsou tak 176 a 170 stupňů horizontálně a vertikálně, kontrast 5 milionů ku 1 a mezi rozhraní patří kromě USB také D-Sub, HDMI, komponentní vstup a SCART. Spíše než o monitor tak opravdu jde o televizor.

LG DM2350D je již dle všeho nějakou dobu v prodeji (tisková zpráva byla ale vydána teprve dnes) s doporučenou cenou 8099 Kč (324 euro) s DPH. Ta reálná je ovšem více jak o 1000 korun nižší.

Zdroj: TZ LG Electronics
reklama
reklama