Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG uvádí 163" Micro LED televizi Magnit

11.9.2020, Milan Šurkala, aktualita
Společnost LG přichází na trh s novou televizí využívající technologii Micro LED. Novinka nabídne úhlopříčku až 163" (414 cm) a rozlišení 4K. Pro vyšší kvalitu obrazu se tu používá technologie Black Coating.
Máme tu dalšího výrobce televizí, který přichází s technologií Micro LED. Tentokrát je to LG, které uvádí svou televizi Magnit. Pixely, které svítí samy o sobě, jsou přímo naneseny za substrátovou desku, což zvyšuje kontrast i pozorovací úhly. Povrchová vrstva Black Coating toto dále vylepšuje a zvyšuje také odolnost pixelů vůči vlhkosti, prachu a jiných vlivům okolního prostředí.
 
LG Magnit Micro LED
 
Televize se skládá z panelů, které mají rozměry 600×337,5×44,9 mm a tvoří ve výsledku obrovskou 163" (414cm) televizi s rozlišením 4K. Díky takovému rozdělení je její přeprava snazší a totéž se může týkat i montáže. Elektřina se pak dodává přes konektory na bočních stranách panelů. Magnit využívá platformu webOS pro mnoho chytrých funkcí a nechybí ani procesor Alpha vybavený systémem umělé inteligence.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.