Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG ukázalo 1 mm tlustou 55" OLED TV

20.5.2015, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG, přesněji její LG Display, ukázala velmi zajímavý výsledek své práce, a to pouze 1 mm tlustou televizi s displejem typu OLED, který má úhlopříčku 55". Půjde doslova přilepit na zeď.
Nový 55" (140cm) OLED displej od LG Display byl prezentován na zvláštní tiskové události, která včera proběhla v Jižní Koreji. Dle údajů výrobce je displej tlustý přesně 0,97 mm a prezentován byl jako obrovský magnet na ledničku. Ne tedy že by si LG připravilo pro něj obrovskou lednici, ale jde o to, že je možné jej podobně jako magnet připevnit na vhodný podklad, což byla nejspíše nějaká adhezivní podložka. To umožnil i fakt, že celý displej má hmotnost pouze 1,9 kg.

Když to srovnáme se aktuálním 55palcovým modelem LG s displejem OLED, pak ten má tloušťku 4,3 mm, takže jde v podání této firmy o slušný pokrok. Můžeme se pak zamyslet, jaké praktické využití takový televizor může mít. Je zřejmé, že musí být vybaven i nějakou elektronikou s konektory, která bude umístěna v samostatném modulu. A pak bude zapotřebí i nějaká vhodná podložka, která může být klidně zakřivená. Nicméně samotný fakt, že displej je pouze milimetr tlustý, není pro praktické využití moc zajímavý, však stejně bude třeba využít nějakou rovnou podložku a při sledování nám může být jedno, jestli má displej na tloušťku milimetr nebo centimetr.

LG Display na akci také zveřejnilo svou strategii ohledně výroby panelů OLED. Firma se chce zaměřit na hi-end produkty, které mají být motorem budoucího růstu. V blízké budoucnosti plánuje výrazně zvýšit jejich produkci a v tomto roce firma plánuje na trh dodat 600.000 panelů OLED a v přístím roce již 1,5 milionu.

Firma se také zaměří na výrobu velmi velkých panelů, přičemž již vyráběné 55", 66" a 77" modely ještě letos na trhu doplní nové 99" OLED TV, čili s úhlopříčkou 251 cm. Firma se také pochlubila tím, že výtěžnost při výrobě OLED dosáhla po pouhém roce a půl úrovně, které se při výrobě LCD televizorů podařilo dosáhnout až po 10 letech. Můžeme se tedy těšit na to, že OLED televizory budou v dohledné době cenově dostupné? Nezbývá než počkat, však nezáleží jen na dobré výtěžnosti.

Zdroj: Hexus.net