www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG údajně připravuje 97" OLED TV

LG údajně připravuje 97" OLED TV
, , aktualita
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
K oblíbeným
reklama
Očekává se, že by společnost LG Electronics měla v roce 2022 dále rozšiřovat nabídku svých OLED TV. Stávající nabídka čítá modely s úhlopříčkami 48", 55", 65", 77" a 83". Hovoří se však o tom, že by se měla objevit i ještě mnohem větší 97" varianta. Zatím není jasné, jaké bude mít rozlišení, zda 4K nebo 8K, nicméně podle posledních zpráv to vypadá, že se bude muset spokojit pravděpodobně s tím nižším, tedy 4K.
 
LG OLED TV
 
Při tak velké úhlopříčce by to asi bylo překvapivé, nicméně pravdou je, že 8K obsahu je stále naprosté minimum. OLED TV by se ale neměly rozšiřovat jen směrem nahoru, ale také mají zamířit do lidovějších sfér a mluví se rovněž o příchodu menší 42" televize OLED. Zajímavou informací je také to, že dle firmy Omdia tvoří televize s úhlopříčkou přes 74" už 14,6 % trhu s televizemi. Uvádění větších úhlopříček tak není nijak překvapivé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala