Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG údajně připravuje 97" OLED TV

4.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Očekává se, že by společnost LG Electronics měla v roce 2022 dále rozšiřovat nabídku svých OLED TV. Stávající nabídka čítá modely s úhlopříčkami 48", 55", 65", 77" a 83". Hovoří se však o tom, že by se měla objevit i ještě mnohem větší 97" varianta. Zatím není jasné, jaké bude mít rozlišení, zda 4K nebo 8K, nicméně podle posledních zpráv to vypadá, že se bude muset spokojit pravděpodobně s tím nižším, tedy 4K.
 
LG OLED TV
 
Při tak velké úhlopříčce by to asi bylo překvapivé, nicméně pravdou je, že 8K obsahu je stále naprosté minimum. OLED TV by se ale neměly rozšiřovat jen směrem nahoru, ale také mají zamířit do lidovějších sfér a mluví se rovněž o příchodu menší 42" televize OLED. Zajímavou informací je také to, že dle firmy Omdia tvoří televize s úhlopříčkou přes 74" už 14,6 % trhu s televizemi. Uvádění větších úhlopříček tak není nijak překvapivé.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.