Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG SP820 – pro chytřejší televizi

3.9.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Multimediální centrum LG SP820 bylo poprvé k vidění na lednovém CES 2012. A nyní už je dostupné i na evropském trhu. Účelem této novinky je proměna připojeného televizoru na Smart TV. Jedinou podmínkou je zde rozhraní HDMI.
Vlastníte starší televizor s HDMI a chcete jej připojit k internetu? Pak vás může zajímat nové multimediální centrum LG SP820. Toto zařízení je podobné staršímu SP520, vyznačuje se však elegantnějším vzhledem i vyšší výkonem. Lze tak na něm nalézt typické služby jako YouTube, Facebook, Twitter nebo místní proudové vysílání videa.
LG SP820 Smart TV Upgrader - z obyčejné televize Smart TV


Dále však centrum nabízí proudové vysílání multimédií přes DLNA. To umožňuje do televize „streamovat“ video, hudbu či obrázky z dalších zařízení v domácí síti. Do té může být SP820 zapojeno přes kabel nebo vestavěnou WiFi kartu. K ovládání pak slouží pohybový ovladač LG Magic Motion (na rozdíl od SP520 jej není nutné dokupovat). Stejně tak lze k ovládání použít komunikátor nebo tablet PC s operačním systémem Android nebo iOS. Jako zprostředkovatel slouží aplikace LG Magic nainstalovaná na dané mobilitě.
Na českém trhu je LG SP820 k dostání už nyní. Je ale otázkou, jestli se ji vyplatí kupovat. Platforma LG Smart TV sice od předchozí verze doznala řady změn, ale i tak není bez much. S tím souvisí i recenze televizoru LG LM7600 na webu FlatpanelsHD. Ta ukázala, že mnohé aplikace této platformy trpí artefakty v obraze. Otázkou je rovněž podpora HbbTV, v seznamu České televize totiž chybí. Pokud vám však tyto neduhy nevadí, tak si připravte alespoň 2500 Kč. To je totiž nejnižší cena LG SP820 podle portálu Heureka.

Zdroj: FlatpanelsHD (2, 3), Heureka