Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG se pochlubilo 100" laserovou TV

16.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Mezi dozvuky letošního veletrhu CES se objevila také zpráva o 100" laserové televizi od společnosti LG Electronics. Jedná se o celý systém domácího kina využívající laserovou technologii slibující velmi kvalitní barvy. A co dál?
Nový produkt dostal označení LG HECTO a má nabídnout spojení Smart TV a Digital TV. Skládá se ze 100" displeje s velmi střízlivým designem a externí projekční jednotky typu UST (Ultra Short Throw) pro zobrazení z velmi krátké vzdálenosti. Systém poskytuje rozlišení Full HD (1080p) a k tomu má poskytnout i velmi dobré a vysoce kontrastní zobrazení. Dynamický kontrast má dle specifikací poměr 10 milionů ku 1.

Výhoda tohoto systému je, že projekční jednotka bude od obrazovky vzdálená jen 56 cm, což tedy umožní i klasické projektory, ovšem oproti nim má LG HECTO poskytnout kvalitnější obraz. Dále tu máme podporu platformy Smart TV od LG, kam patří všechny moderní vymoženosti jako Smart World, LG Cloud, dálkový ovladač Magic Remote či technologie Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu.

Pro příjem pozemního vysílání poslouží digitální TV tuner a další materiál pro promítání lze získávat ze sociálních sítí, služeb VoD (video na přání), jako například Netflix. Uživatel pak může samozřejmě použít i svou vlastní videotéku uloženou na domácím počítači, NAS, v chytrém tlefonu, tabletu, atd.

Ozvučení zajistí dva 10W reproduktory umístěné v projekční jednotce, které nabídnou i virtuální prostorový zvuk. Nakonec LG zmínilo výhodu danou životností bezrtuťové lampy, která má dosáhnout 25000 hodin, což jsou téměř tři roky nepřetržité práce.

Zdroj: TZ LG Electronics
reklama
reklama