www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně

LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
, , aktualita
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
K oblíbeným
reklama
Blízká budoucnost OLED TV vypadá růžově. Počty prodaných televizorů dlouhodobě rostou a výrobní cena OLED panelů klesá – na rozdíl od LCD. Největší radost z toho může mít divize LG Display, která jako jediná sériově vyrábí OLED panely pro televize. Vloni společnost po mnoha odkladech zahájila výrobu ve své továrně v čínském Kantonu. Při plném výkonu aktuálně vyrobí 60 tisíc substrátů měsíčně, ale brzy by se toto číslo mělo výrazně zvýšit. Důvěryhodné zdroje měly jihokorejskému webu The Elec prozradit, že LG Display pracuje na rozšíření výrobní kapacity o 50 %. Od července letošního roku by tak z výrobních linek mělo každý měsíc sjet 90 tisíc substrátů.
 
 
V čínské továrně aktuálně fungují dvě výrobní linky, každá s kapacitou 30 tisíc substrátů měsíčně. Díky změnám, které by měly být dokončeny nejpozději v červnu, bude každá z linek schopna vyrobit o 15 tisíc substrátů více. Hovoří se o tom, že by LG nemělo za upgrade utrácet žádné vysoké částky. Zatímco některá zařízení (např. sady pro nanášení materiálu na substrát) budou mít zkrácený takt, jiná (např. zařízení pro oxidové tenkovrstvé tranzistorové desky) byla již při instalaci dimenzována pro kapacitu 90 tisíc substrátů měsíčně. Připomeňme, že kvůli počátečním problémům byla výroba v Kantonu několikrát odložena – původně měla začít již v roce 2019. Postupně se ovšem produkci podařilo stabilizovat.
 
Po dokončení změn tedy bude více panelů pro OLED TV pocházet z Číny než z Jižní Koreji. Továrna v Paju aktuálně produkuje 80 tisíc substrátů měsíčně, ale brzy by mohlo dojít k navýšení kapacity i v tomto závodu. Minulý měsíc totiž zástupce společnosti oznámil investorům, že po třetím čtvrtletí přezkoumá další možnosti rozšíření svých výrobních linek. LG Display chce letos dodat 7 až 8 milionů velkých OLED panelů, což je o 80% více než 4,5 milionu jednotek dodaných v loňském roce. Jihokorejský výrobce se zaměřuje také na větší variabilitu panelů, které řeže ze substrátů. Po 48" panelech uvedených v roce 2020 se letos objevily také úhlopříčky 42" a 83".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV
Firma Anker přidala do nabídky další kompaktní projektor, který by měl být určen k přenášení. Nebula Vega Portable se navíc vyznačuje rozlišením Full HD, relativně vysokým jasem a systémem Android TV.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů OLED TV jako vozík nebo police. LG ukázalo 5 netradičních konceptů
Možnosti využití OLED displejů jsou skoro nekonečné. Dokazují to i výsledky první designové soutěže, kterou uspořádala firma LG. Podívejte se na pět finalistů, z nichž nakonec zvítězil koncept „Scroll“ integrující OLED TV do designové police.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik