www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně

LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
, , aktualita
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
K oblíbeným
reklama
Blízká budoucnost OLED TV vypadá růžově. Počty prodaných televizorů dlouhodobě rostou a výrobní cena OLED panelů klesá – na rozdíl od LCD. Největší radost z toho může mít divize LG Display, která jako jediná sériově vyrábí OLED panely pro televize. Vloni společnost po mnoha odkladech zahájila výrobu ve své továrně v čínském Kantonu. Při plném výkonu aktuálně vyrobí 60 tisíc substrátů měsíčně, ale brzy by se toto číslo mělo výrazně zvýšit. Důvěryhodné zdroje měly jihokorejskému webu The Elec prozradit, že LG Display pracuje na rozšíření výrobní kapacity o 50 %. Od července letošního roku by tak z výrobních linek mělo každý měsíc sjet 90 tisíc substrátů.
 
 
V čínské továrně aktuálně fungují dvě výrobní linky, každá s kapacitou 30 tisíc substrátů měsíčně. Díky změnám, které by měly být dokončeny nejpozději v červnu, bude každá z linek schopna vyrobit o 15 tisíc substrátů více. Hovoří se o tom, že by LG nemělo za upgrade utrácet žádné vysoké částky. Zatímco některá zařízení (např. sady pro nanášení materiálu na substrát) budou mít zkrácený takt, jiná (např. zařízení pro oxidové tenkovrstvé tranzistorové desky) byla již při instalaci dimenzována pro kapacitu 90 tisíc substrátů měsíčně. Připomeňme, že kvůli počátečním problémům byla výroba v Kantonu několikrát odložena – původně měla začít již v roce 2019. Postupně se ovšem produkci podařilo stabilizovat.
 
Po dokončení změn tedy bude více panelů pro OLED TV pocházet z Číny než z Jižní Koreji. Továrna v Paju aktuálně produkuje 80 tisíc substrátů měsíčně, ale brzy by mohlo dojít k navýšení kapacity i v tomto závodu. Minulý měsíc totiž zástupce společnosti oznámil investorům, že po třetím čtvrtletí přezkoumá další možnosti rozšíření svých výrobních linek. LG Display chce letos dodat 7 až 8 milionů velkých OLED panelů, což je o 80% více než 4,5 milionu jednotek dodaných v loňském roce. Jihokorejský výrobce se zaměřuje také na větší variabilitu panelů, které řeže ze substrátů. Po 48" panelech uvedených v roce 2020 se letos objevily také úhlopříčky 42" a 83".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář