Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG přináší první televizory s DTS Virtual:X

2.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Technologie prostorového zvuku DTS Virtual:X se poprvé dostává do televizorů. A stojí zatím společnost LG, která technologii nabídne ve dvou svých cenově dostupnějších modelech s LCD panely.
LG ve svých špičkových televizorech nabízí technologii Dolby Atmos, což se nemění ani v letošním roce. Jihokorejský výrobce však přinese řešení také pro cenově dostupnější modely, kde nabídne konkurenční technologii DTS Virtual:X. Jejím úkolem je prostřednictvím post-processingu vytvořit efekt prostorového zvuku 11.1, respektive 7.2.4 s mnohem menším počtem reproduktorů a bez speciálních výškových kanálů – nové televizory si dokonce vystačí jen se dvěma stereo reproduktory. Samozřejmě nelze očekávat žádné zázraky, ale určité zlepšení kvality zvuku tato technologie nejspíš zajistí.
 
 
V tuto chvíli se objeví podpora DTS Virtual:X pouze u modelů UK7550PLA a UK6950PLA/B, které patří k nejlepším LCD televizorům pro rok 2018 nespadajícím do řady Super UHD TV. V budoucnu ovšem technologii můžeme očekávat i v dalších modelech. Připomeňme, že DTS Virtual:X je relativně nová technologie, která se objevila v soundbarech od společnosti Yamaha nebo AV receiverech značek Marantz a Denon. Sledujete při výběru televizoru, zda daný model podporuje některou z technologií prostorového zvuku?