www.tvfreak.cz
>
>
>

LG přináší dvojici laserových projektorů ideálně pro domácí kino

LG přináší dvojici laserových projektorů ideálně pro domácí kino
, , aktualita
V březnu se dostanou na trh dva nové laserové projektory od LG: CineBeam Forte (HU810PW) a Forza (AU810PW). Nabídnou nadstandardní úhlopříčku až 300 palců a rozlišení 4K, i když nikoliv nativní.
K oblíbeným
reklama
Jihokorejci přidali do nabídky další laserové projektory z řady CineBeam. Pokud tedy hledáte kvalitní náhradu za televizor, která vám umožní dosáhnout nevídané úhlopříčky, ale zároveň nemáte výrazně omezený rozpočet, můžete do hledáčku zařadit modely CineBeam Forte (HU810PW) a CineBeam Forza (AU810PW). Určeny jsou pro domácí kino, čemuž odpovídá i dostupná výbava. Projektory se chlubí rozlišením až 3840 x 2160 pixelů neboli 4K Ultra HD, kterého ovšem dosáhnou jen upscalingem. Používají totiž DLP čip XPR od Texas Instruments, který nativně podporuje pouze rozlišení 1920 x 1080 pixelů čili Full HD.
 
 
Výrobce se tím v oficiálních materiálech příliš nechlubí, takže by si zákazníci měli při výběru dávat pozor. Další drobný trik na zákazníky se týká uváděné podpory HDMI 2.1. Ve skutečnosti projektory používají starší verzi konektoru s přidanou funkcí eARC, která pochází právě z HDMI 2.1. I mezi výrobci televizorů ovšem platí nepsané pravidlo, že se o HDMI 2.1 zmiňují pouze v případě, kdy konektor nabízí vyšší propustnost a další funkce, nikoliv pouze jednu vybranou. LG tak ještě přispívá ke zmatku, který panuje okolo tohoto standardu. Zpět ovšem k dalším funkcím nových projektorů CineBeam.
 
Oba modely zvládnou vytvořit obraz o úhlopříčce až 300 palců. Technické specifikace zmiňují maximální jas 2 700 ANSI lumenů, dynamický kontrast 2 000 000:1 a také 97% pokrytí barevného gamutu DCI-P3. Světelný zdroj s životností 20 tisíc hodin provozu (v režimu eko) se skládá ze tří laserů – červeného, modrého a dalšího modrého, který díky fosforovému filtru mění barvu na zelenou. Projektory dostaly do vínku automatickou optimalizaci jasu a technologii TruMotion, která by se měla postarat o vykreslení plynulého pohybu s dostatečnými detaily. Filmový režim zase změní snímkovací frekvenci na 24 fps, aby tak vytvořil autentičtější dojem z filmu. Z další výbavy můžeme zmínit podporu HDR, Bluetooth, AirPlay 2 nebo platformy webOS 5.0.
 
LG CineBeam Forte (HU810PW) bude stát 3 200 eur, zatímco vyšší model Forza (AU810PW) bude ještě o 400 eur dražší. Za tento příplatek získáte např. další vstup RS232C, 12V napájecí konektor pro připojení motorizovaného plátna, vyladění obrazu přes CalMAN Auto Calibration nebo bezdrátové připojení reproduktorů pomocí protokolu WiSA. Obě novinky by měly být dostupné od března 2021.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik