www.tvfreak.cz
>
>
>

LG přináší dvojici laserových projektorů ideálně pro domácí kino

LG přináší dvojici laserových projektorů ideálně pro domácí kino
, , aktualita
V březnu se dostanou na trh dva nové laserové projektory od LG: CineBeam Forte (HU810PW) a Forza (AU810PW). Nabídnou nadstandardní úhlopříčku až 300 palců a rozlišení 4K, i když nikoliv nativní.
K oblíbeným
reklama
Jihokorejci přidali do nabídky další laserové projektory z řady CineBeam. Pokud tedy hledáte kvalitní náhradu za televizor, která vám umožní dosáhnout nevídané úhlopříčky, ale zároveň nemáte výrazně omezený rozpočet, můžete do hledáčku zařadit modely CineBeam Forte (HU810PW) a CineBeam Forza (AU810PW). Určeny jsou pro domácí kino, čemuž odpovídá i dostupná výbava. Projektory se chlubí rozlišením až 3840 x 2160 pixelů neboli 4K Ultra HD, kterého ovšem dosáhnou jen upscalingem. Používají totiž DLP čip XPR od Texas Instruments, který nativně podporuje pouze rozlišení 1920 x 1080 pixelů čili Full HD.
 
 
Výrobce se tím v oficiálních materiálech příliš nechlubí, takže by si zákazníci měli při výběru dávat pozor. Další drobný trik na zákazníky se týká uváděné podpory HDMI 2.1. Ve skutečnosti projektory používají starší verzi konektoru s přidanou funkcí eARC, která pochází právě z HDMI 2.1. I mezi výrobci televizorů ovšem platí nepsané pravidlo, že se o HDMI 2.1 zmiňují pouze v případě, kdy konektor nabízí vyšší propustnost a další funkce, nikoliv pouze jednu vybranou. LG tak ještě přispívá ke zmatku, který panuje okolo tohoto standardu. Zpět ovšem k dalším funkcím nových projektorů CineBeam.
 
Oba modely zvládnou vytvořit obraz o úhlopříčce až 300 palců. Technické specifikace zmiňují maximální jas 2 700 ANSI lumenů, dynamický kontrast 2 000 000:1 a také 97% pokrytí barevného gamutu DCI-P3. Světelný zdroj s životností 20 tisíc hodin provozu (v režimu eko) se skládá ze tří laserů – červeného, modrého a dalšího modrého, který díky fosforovému filtru mění barvu na zelenou. Projektory dostaly do vínku automatickou optimalizaci jasu a technologii TruMotion, která by se měla postarat o vykreslení plynulého pohybu s dostatečnými detaily. Filmový režim zase změní snímkovací frekvenci na 24 fps, aby tak vytvořil autentičtější dojem z filmu. Z další výbavy můžeme zmínit podporu HDR, Bluetooth, AirPlay 2 nebo platformy webOS 5.0.
 
LG CineBeam Forte (HU810PW) bude stát 3 200 eur, zatímco vyšší model Forza (AU810PW) bude ještě o 400 eur dražší. Za tento příplatek získáte např. další vstup RS232C, 12V napájecí konektor pro připojení motorizovaného plátna, vyladění obrazu přes CalMAN Auto Calibration nebo bezdrátové připojení reproduktorů pomocí protokolu WiSA. Obě novinky by měly být dostupné od března 2021.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik