Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představuje cloudovou službu pro multimédia

21.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics se pochlubila svou novou službou LG Cloud, kterou označuje za první skutečný cloud určený pro streamování multimédií. Co jí dovoluje vypustit takové tvrzení? Na to nám snad odpoví zbytek její tiskové zprávy.
Cloudové služby jsou posledním hitem, na němž se snaží postavit svou nabídku mnoho výrobců hardwarových i softwarových řešení. V kostce jde o služby, jejichž vykonávání se z domácích počítačů přesunulo na internetové servery. To má nesporné výhody, třeba v tom, že jsou neustále k dispozici, ať už uživatel cestuje kamkoliv. Podmínkou je samozřejmě připojení k Internetu.

Co se týče služby LG Cloud spuštěné dne 1. května 2012, ta je určena pro streamování multimediálního digitálního obsahu. LG se chlubí tím, že je to první služba umožňující správu a využití multimédií na všech třech hlavních typech zařízení, čili na chytrých telefonech (prozatím je podporován jen Android), na počítačích a na televizorech rodiny Smart TV. Není přitom samozřejmě zapotřebí žádný speciální set-top box. Všechny tři typy zařízení tedy mohou využít stejný zdroj dat.

Pro využití se smartphonem stačí z Google Play stáhnout aplikaci LG SmartWorld a stejně se jmenuje i aplikace pro SmartTV, jen ji samozřejmě najdete v obchodě s aplikacemi přímo na televizoru. Na PC je pak nutné jít na stránky lgecloud.com a stáhnout si klienta. Služba pak automaticky synchronizuje obsah telefonu, počítače, televizoru a cloudového disku. Fotografie a videa z telefonu tak mohou být poté přehrána na počítači nebo TV, a to dle LG téměř v reálném čase, protože přehrávání může začít bez nutnosti mít uploadovaný celý soubor. Stejně to funguje i opačným směrem, respektive libovolně.

Dále LG uvádí, že Real-time Streaming Transcoding se automaticky postará o převod videa mezi různými formáty, takže uživatel se nemusí o nic starat. Zde je jen otázkou, zda to bude fungovat bezchybně. LG Cloud přitom má umět pracovat i s 3D formáty.

Nakonec firma ohlásila, že pro lepší podporu cloudových služeb vytvořila celou novou divizi Smart Business Center, takže to s nimi asi myslí opravdu vážně. Tato divize bude zajišťovat obsah a služby, přičemž samotná LG Cloud bude nabízena zdarma i placeně. Ta zdarma bude mít samozřejmě omezený prostor na cloudovém disku, který se bude lišit v závislosti na regionu.

Zdroj: TZ LG Electronics