Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představuje 4K TV s technologií Quantum Dot

17.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Veletrh CES 2015 ještě nezačal a LG už představila nové Ultra HD televizory s technologií Quantum Dot. Tyto „kvantové body“ propůjčují obrazovce sytější barvy a širší barevnou paletu. Ukazují, že technologie LCD neřekla poslední slovo.
Zvěsti o novém typu LCD televizoru se potvrdily. LG v průběhu příštího roku skutečně uvede nové Ultra HD televizory s technologií Quantum Dot. Jihokorejský výrobce tuto zprávu potvrdil ve své tiskové zprávě. Nový televizor bude využívat IPS LCD panel. Šéf televizního oddělení In-kyu Lee prohlásil: „Quantum dot nabídne jasnou a živou barevnou reprodukci, která posune LCD televizory LG na další úroveň, co se kvality obrazu týče.“

Jedním z problémů dnešních Ultra HD televizorů je to, že nedokáží reprodukovat plnou barevnou paletu standardu Ultra HD čili Rec.2020. Televizní průmysl místo toho spoléhá na starší Rec.709, který byl původně navržen pro HD obsah. LG tvrdí, že jejich technologie Quantum Dot pracuje tak, že využívá nanokrystaly velikosti od 2 do 10 nanometrů. Každý takový kvantový bod dokáže emitovat jinou barvu, a tím zlepšit barevný rozsah LCD displeje.

Současný model dokáže tento rozsah zvýšit až o údajných 30 procent oproti konvenčním LCD panelům. To naznačuje, že ani v tomto případě nelze hovořit o plném rozsahu Rec.2020. LG rovněž dodává, že jejich verze technologie Quantum Dot se obešla bez kadmia a dalších toxických těžkých kovů. To bylo úskalí předchozích implementací této technologie. Bližší podrobnosti budou zveřejněny v Las Vegas na veletrhu CES 2015, který začíná 5. ledna 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama