Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představilo 3D polarizační LCD panel

20.12.2010, Tomáš Mejzlík, aktualita
Korejský gigant LG představil LCD obrazovku s úhlopříčkou 84 palců využívající 3D polarizační technologii a zároveň oznámil své plány, které má s touto, podle jeho slov, „3D technologií nové generace“.
Drtivá většina současných 3D televizorů zobrazuje 3D vjem aktivní stereoskopickou technologií, která vyžaduje speciální LCD stmívající brýle. LG oznámilo nové 3D panely s polarizační technologii, jež sice snižuje vertikální rozlišení na polovinu, ale řeší problém „blikajícího“ obrazu, a umožňuje využívat kompaktnější brýle. Panel byl představen na nedávné konferenci v Pekingu s volně přeloženým názvem „Nová éra 3D příjemného pro oči“, neboť účastníci a pořadatelé jsou přesvědčeni o špatných účincích aktivních 3D technologií na lidské oko.

Young Soo Kwon CEO společnosti řekl, že je potěšením otevřít novou 3D televizní éru v Číně, zemi která se stává celosvětovým centrem TV trhu. Dále řekl, že LG se bude soustředit na polarizační technologii, neboť věří, že se jedná o ve všech aspektech příjemnější technologii pro zákazníka.LG na svou stranu získala velké společníky včetně Toshiby a Skyworth, kteří souhlasili se spoluprácí a podporou 3D polarizační LCD TV na čínském, potažmo celosvětovém trhu. LG má v plánu řady 3D LCD televizorů využívající inovovanou polarizační technologií uvést na čínský trh už v únoru 2011, v Evropě by se měly objevit na přelomu května a června.

Podle tiskové zprávy Yang Dong Wen, víceprezident společnosti Skyworth řekl, že zahájení prodeje FPR (Film-type Pattern Retarded) 3D TV, které jsou diametrálně odlišné od současných 3D TV, by mělo navýšit počet prodaných exemplářů 3D LCD panelů v Číně na 8 miliónů kusů během roku 2011.

Zdroj: Koreatimes