Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG představilo 3D polarizační LCD panel

, , aktualita
LG představilo 3D polarizační LCD panel
Korejský gigant LG představil LCD obrazovku s úhlopříčkou 84 palců využívající 3D polarizační technologii a zároveň oznámil své plány, které má s touto, podle jeho slov, „3D technologií nové generace“.
LG představilo 3D polarizační LCD panel
Drtivá většina současných 3D televizorů zobrazuje 3D vjem aktivní stereoskopickou technologií, která vyžaduje speciální LCD stmívající brýle. LG oznámilo nové 3D panely s polarizační technologii, jež sice snižuje vertikální rozlišení na polovinu, ale řeší problém „blikajícího“ obrazu, a umožňuje využívat kompaktnější brýle. Panel byl představen na nedávné konferenci v Pekingu s volně přeloženým názvem „Nová éra 3D příjemného pro oči“, neboť účastníci a pořadatelé jsou přesvědčeni o špatných účincích aktivních 3D technologií na lidské oko.

Young Soo Kwon CEO společnosti řekl, že je potěšením otevřít novou 3D televizní éru v Číně, zemi která se stává celosvětovým centrem TV trhu. Dále řekl, že LG se bude soustředit na polarizační technologii, neboť věří, že se jedná o ve všech aspektech příjemnější technologii pro zákazníka.LG na svou stranu získala velké společníky včetně Toshiby a Skyworth, kteří souhlasili se spoluprácí a podporou 3D polarizační LCD TV na čínském, potažmo celosvětovém trhu. LG má v plánu řady 3D LCD televizorů využívající inovovanou polarizační technologií uvést na čínský trh už v únoru 2011, v Evropě by se měly objevit na přelomu května a června.

Podle tiskové zprávy Yang Dong Wen, víceprezident společnosti Skyworth řekl, že zahájení prodeje FPR (Film-type Pattern Retarded) 3D TV, které jsou diametrálně odlišné od současných 3D TV, by mělo navýšit počet prodaných exemplářů 3D LCD panelů v Číně na 8 miliónů kusů během roku 2011.

Zdroj: Koreatimes