Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představila 84“ TV s rozlišením QFHD

30.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Vývojové centrum televizorů LG rozhodně nezahálí. Proti levné čínské konkurenci už korejský gigant nasadil řadu novinek, včetně 55“ OLED panelu „za rozumnou cenu“ nebo 84“ 3D TV s rozlišením 3840 × 2160 px. Právě o ní je tato aktualita.
Jednou z novinek LG pro veletrh CES 2012 bude i „macek“ mezi televizory, kterému lze máloco vytknout (zatím). Panel s úhlopříčkou 84“ (213,4 cm) se chlubí rozlišením 3840 × 2160 px, což plně odpovídá trendu, který byl předpovězen už před lety: Rozlišení televizorů se zvětší s jejich úhlopříčkou (pixely se nezmenší, jejich počet však naroste). Marketingové 4K však není jediný tahák tohoto obra. Pozornost třeba budí i firemní Cinema 3D na bázi cirkulární polarizace. Snad není nutné dále rozebírat, že právě cirkulární polarizace má oproti ostatním metodám řadou výhod (vč. dražšího 3D bez brýlí).
Brýle v rukou modelky naznačují pasivní 3D tohoto "pořádného kusu" elektroniky


Rádoby trojrozměrné filmy jsou sice hezká věc, ale vyloženě neodpustitelná by však v dnešní době byla u špičkového výrobku absence Smart TV. K jeho inteligentním vlastnostem patří i vestavěný nástroj Magic Motion - včetně hlasového ovládání. Do pomyslného klubu 4K televizorů mají v roce 2012 přibýt i sestavy od firem Sony, JVC a Toshiba. Za rychlou reakcí LG stojí i použitá technologie Cinema 3D. Ta sice snižuje rozlišení obrazu, ale s celkovým počtem pixelů to nehraje až takovou roli. Cena ani oficiální datum uvolnění na trh zatím nejsou známy.

Zdroj: HiTechReview