Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG PH30N: přenosný projektor CineBeam pro domácí kino za dostupnou cenu

14.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Řada LG CineBeam se rozšířila o cenově dostupný a snadno přenosný LED projektor určený pro domácí kino, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz. Musíte se ovšem připravit na negativum v podobě HD rozlišení.
Pokud si chcete doma dopřát obraz s vysokou úhlopříčkou, nemusíte šetřit na televizor s astronomickou cenou. Levnější variantou je obvykle projektor, který navíc často úhlopříčkou překonává všechny dostupné televizory a v některých případech i možnost snadného přenášení. To je i případ LG CineBeam PH30N, nejnovějšího přírůstku do této řady projektorů pro domácí kino. Zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 25 až 100 palců, přičemž pro nejvyšší hodnotu je potřeba projekční vzdálenost 3,3 metru. Velkou výhodou tohoto modelu by měla být snadná přenosnost, která umožní i relativně snadné cestování s projektorem. Měří totiž pouze 13 x 3,8 x 13 cm a váží 500 g.
 
 
Leckoho by mohlo odradit rozlišení HD, tedy 1280 x 720 pixelů, ale na druhou stranu v dané cenové kategorii byste jen těžko hledali konkurenci s Full HD. Podle oficiálních údajů dosahuje projektor jasu 250 ANSI lumenů a kontrastního poměru 100 000:1. Možnost zoomu chybí, ale instalaci usnadní alespoň automatická digitální korekce lichoběžníkového zkreslení. Zdrojem světla tohoto DLP projektoru je LED RGB s životností až 30 000 hodin provozu, což odpovídá 10 letům při používání 8 hodin denně. Ani při nejvyšším jasu by hlučnost projektoru neměla přesahovat 30 dB, takže výrazného rušení filmového zážitku se uživatelé nemusí bát.
 
 
LG CineBeam PH30N využívá integrovaný 1W reproduktor, který bude fungovat spíše jako nouzové řešení, proto lze využít možnost připojení Bluetooth reproduktoru. Bez kabelů se obejde také při zrcadlení obrazu přes funkci Miracast, a to třeba ze smartphonu. Nabídka konektorů čítá HDMI, 3,5mm audio jack a USB 2:0, prostřednictvím kterého můžete přehrávat videa či fotografie z paměťového média. Vestavěná baterie vydrží na jedno nabití až 2 hodiny, takže pro sledování delších filmů se neobejdete bez adaptéru a elektrické zásuvky. Projektor se začal prodávat v USA, kde stojí 400 dolarů, v přepočtu 9 500 Kč bez DPH. Dostupnost na evropských trzích zatím nebyla upřesněna.