www.tvfreak.cz
>
>
>

LG PH30N: přenosný projektor CineBeam pro domácí kino za dostupnou cenu

LG PH30N: přenosný projektor CineBeam pro domácí kino za dostupnou cenu
, , aktualita
Řada LG CineBeam se rozšířila o cenově dostupný a snadno přenosný LED projektor určený pro domácí kino, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz. Musíte se ovšem připravit na negativum v podobě HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Pokud si chcete doma dopřát obraz s vysokou úhlopříčkou, nemusíte šetřit na televizor s astronomickou cenou. Levnější variantou je obvykle projektor, který navíc často úhlopříčkou překonává všechny dostupné televizory a v některých případech i možnost snadného přenášení. To je i případ LG CineBeam PH30N, nejnovějšího přírůstku do této řady projektorů pro domácí kino. Zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 25 až 100 palců, přičemž pro nejvyšší hodnotu je potřeba projekční vzdálenost 3,3 metru. Velkou výhodou tohoto modelu by měla být snadná přenosnost, která umožní i relativně snadné cestování s projektorem. Měří totiž pouze 13 x 3,8 x 13 cm a váží 500 g.
 
 
Leckoho by mohlo odradit rozlišení HD, tedy 1280 x 720 pixelů, ale na druhou stranu v dané cenové kategorii byste jen těžko hledali konkurenci s Full HD. Podle oficiálních údajů dosahuje projektor jasu 250 ANSI lumenů a kontrastního poměru 100 000:1. Možnost zoomu chybí, ale instalaci usnadní alespoň automatická digitální korekce lichoběžníkového zkreslení. Zdrojem světla tohoto DLP projektoru je LED RGB s životností až 30 000 hodin provozu, což odpovídá 10 letům při používání 8 hodin denně. Ani při nejvyšším jasu by hlučnost projektoru neměla přesahovat 30 dB, takže výrazného rušení filmového zážitku se uživatelé nemusí bát.
 
 
LG CineBeam PH30N využívá integrovaný 1W reproduktor, který bude fungovat spíše jako nouzové řešení, proto lze využít možnost připojení Bluetooth reproduktoru. Bez kabelů se obejde také při zrcadlení obrazu přes funkci Miracast, a to třeba ze smartphonu. Nabídka konektorů čítá HDMI, 3,5mm audio jack a USB 2:0, prostřednictvím kterého můžete přehrávat videa či fotografie z paměťového média. Vestavěná baterie vydrží na jedno nabití až 2 hodiny, takže pro sledování delších filmů se neobejdete bez adaptéru a elektrické zásuvky. Projektor se začal prodávat v USA, kde stojí 400 dolarů, v přepočtu 9 500 Kč bez DPH. Dostupnost na evropských trzích zatím nebyla upřesněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik