www.tvfreak.cz
>
>
>

LG PH30N: přenosný projektor CineBeam pro domácí kino za dostupnou cenu

LG PH30N: přenosný projektor CineBeam pro domácí kino za dostupnou cenu
, , aktualita
Řada LG CineBeam se rozšířila o cenově dostupný a snadno přenosný LED projektor určený pro domácí kino, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz. Musíte se ovšem připravit na negativum v podobě HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Pokud si chcete doma dopřát obraz s vysokou úhlopříčkou, nemusíte šetřit na televizor s astronomickou cenou. Levnější variantou je obvykle projektor, který navíc často úhlopříčkou překonává všechny dostupné televizory a v některých případech i možnost snadného přenášení. To je i případ LG CineBeam PH30N, nejnovějšího přírůstku do této řady projektorů pro domácí kino. Zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 25 až 100 palců, přičemž pro nejvyšší hodnotu je potřeba projekční vzdálenost 3,3 metru. Velkou výhodou tohoto modelu by měla být snadná přenosnost, která umožní i relativně snadné cestování s projektorem. Měří totiž pouze 13 x 3,8 x 13 cm a váží 500 g.
 
 
Leckoho by mohlo odradit rozlišení HD, tedy 1280 x 720 pixelů, ale na druhou stranu v dané cenové kategorii byste jen těžko hledali konkurenci s Full HD. Podle oficiálních údajů dosahuje projektor jasu 250 ANSI lumenů a kontrastního poměru 100 000:1. Možnost zoomu chybí, ale instalaci usnadní alespoň automatická digitální korekce lichoběžníkového zkreslení. Zdrojem světla tohoto DLP projektoru je LED RGB s životností až 30 000 hodin provozu, což odpovídá 10 letům při používání 8 hodin denně. Ani při nejvyšším jasu by hlučnost projektoru neměla přesahovat 30 dB, takže výrazného rušení filmového zážitku se uživatelé nemusí bát.
 
 
LG CineBeam PH30N využívá integrovaný 1W reproduktor, který bude fungovat spíše jako nouzové řešení, proto lze využít možnost připojení Bluetooth reproduktoru. Bez kabelů se obejde také při zrcadlení obrazu přes funkci Miracast, a to třeba ze smartphonu. Nabídka konektorů čítá HDMI, 3,5mm audio jack a USB 2:0, prostřednictvím kterého můžete přehrávat videa či fotografie z paměťového média. Vestavěná baterie vydrží na jedno nabití až 2 hodiny, takže pro sledování delších filmů se neobejdete bez adaptéru a elektrické zásuvky. Projektor se začal prodávat v USA, kde stojí 400 dolarů, v přepočtu 9 500 Kč bez DPH. Dostupnost na evropských trzích zatím nebyla upřesněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik