www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung

LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
, , aktualita
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
K oblíbeným
reklama
Rok 2021 začal pro trh s televizory velmi nadějně. Podle zprávy analytické společnosti Omdia se mělo v prvním čtvrtletí prodat 51,22 milionů televizí v hodnotě okolo 27,3 miliard amerických dolarů. V případě počtu byl zaznamenán nárůst o 9,9 % proti stejnému období roku 2020, který již byl hlavně v důsledku koronavirové krize velmi silný (proti roku 2019 došlo k meziročnímu zvýšení o skoro 33 %). A jsou to hlavně jihokorejští výrobci, kteří se mohou radovat z úspěchu. V současné době drží společně více než poloviční tržní podíl.
 
 
Začneme firmou LG Electronics, která prodala 792 tisíc OLED TV – jedná se o vůbec nejúspěšnější čtvrtletí v historii pro televizory s tímto typem panelu. Meziročně došlo k více než zdvojnásobení počtu prodaných kusů (116 %). A dařilo se také OLED TV ostatních výrobců, které pochopitelně také využívají panely od divize LG Display (nikdo jiný se jejich sériovou výrobou v současné době nezabývá). V součtu bylo během sledovaného období prodáno 1,19 milionů televizí OLED, což je o 90 % více než vloni. Za celý rok 2021 analytici očekávají 5,8 milionů prodaných televizí s touto technologií, zatímco v roce 2020 to bylo jen 3,5 milionu.
 
1,19 milionů OLED TV z celkových 51,22 milionů prodaných televizí je ovšem stále jen zlomek. Většina prodaných modelů nadále využívá panely LCD. I proto zůstává lídrem na trhu Samsung, který v 1. čtvrtletí 2021 získal 32,9% podíl. S výrazným odstupem následuje LG (19,2 %) a Sony (8 %). Chloubou nabídky Samsungu jsou QLED TV, kterých se v minulém čtvrtletí prodalo 2,68 milionu – meziročně o 74,3 % více. Samsung má tedy našlápnuto překonat hranici 10 milionů prodaných kusů v roce 2021, kterou si stanovil (vlonil prodal 7,8 milionu QLED TV).
 
Kvůli zlevňujícím OLED TV ztrácí Samsung v kategorii modelů prodávaných za 1 000 až 2 000 eur. Naopak pevnou pozici si nadále drží v kategorii nad 2 500 eur, kde se chlubí 46,6% podílem. Ještě více se firmě daří na trhu s televizory o úhlopříčce 80 palců a více, kde podíl v 1. čtvrtletí tohoto roku dosáhl 52,4 %.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik