www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung

LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
, , aktualita
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
K oblíbeným
reklama
Rok 2021 začal pro trh s televizory velmi nadějně. Podle zprávy analytické společnosti Omdia se mělo v prvním čtvrtletí prodat 51,22 milionů televizí v hodnotě okolo 27,3 miliard amerických dolarů. V případě počtu byl zaznamenán nárůst o 9,9 % proti stejnému období roku 2020, který již byl hlavně v důsledku koronavirové krize velmi silný (proti roku 2019 došlo k meziročnímu zvýšení o skoro 33 %). A jsou to hlavně jihokorejští výrobci, kteří se mohou radovat z úspěchu. V současné době drží společně více než poloviční tržní podíl.
 
 
Začneme firmou LG Electronics, která prodala 792 tisíc OLED TV – jedná se o vůbec nejúspěšnější čtvrtletí v historii pro televizory s tímto typem panelu. Meziročně došlo k více než zdvojnásobení počtu prodaných kusů (116 %). A dařilo se také OLED TV ostatních výrobců, které pochopitelně také využívají panely od divize LG Display (nikdo jiný se jejich sériovou výrobou v současné době nezabývá). V součtu bylo během sledovaného období prodáno 1,19 milionů televizí OLED, což je o 90 % více než vloni. Za celý rok 2021 analytici očekávají 5,8 milionů prodaných televizí s touto technologií, zatímco v roce 2020 to bylo jen 3,5 milionu.
 
1,19 milionů OLED TV z celkových 51,22 milionů prodaných televizí je ovšem stále jen zlomek. Většina prodaných modelů nadále využívá panely LCD. I proto zůstává lídrem na trhu Samsung, který v 1. čtvrtletí 2021 získal 32,9% podíl. S výrazným odstupem následuje LG (19,2 %) a Sony (8 %). Chloubou nabídky Samsungu jsou QLED TV, kterých se v minulém čtvrtletí prodalo 2,68 milionu – meziročně o 74,3 % více. Samsung má tedy našlápnuto překonat hranici 10 milionů prodaných kusů v roce 2021, kterou si stanovil (vlonil prodal 7,8 milionu QLED TV).
 
Kvůli zlevňujícím OLED TV ztrácí Samsung v kategorii modelů prodávaných za 1 000 až 2 000 eur. Naopak pevnou pozici si nadále drží v kategorii nad 2 500 eur, kde se chlubí 46,6% podílem. Ještě více se firmě daří na trhu s televizory o úhlopříčce 80 palců a více, kde podíl v 1. čtvrtletí tohoto roku dosáhl 52,4 %.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik