www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD
, , aktualita
LG nepřestává zásobovat majitele svých letošních OLED televizorů novými funkcemi. Nedávno výrobce vydal aktualizaci přinášející režim s barvami vyladěnými odborníky z Technicolor a podporou bezztrátové audio technologie Dolby TrueHD.
reklama
Není nic nového, že výrobci televizorů přidávají některé funkce a vychytávky až po uvedení modelu na trh prostřednictvím aktualizací. LG tímto způsobem přidává na své letošní OLED TV režim Technicolor, který nabízí barvy vyladěné specialisty ze stejnojmenné společnosti. Funguje jak v kombinaci s HDR, tak bez něj. Jedná se o další formu spolupráce mezi oběma firmami, kromě toho využívá Technicolor jako referenční displeje právě OLED TV od LG.
 
Nová funkce je součástí firmwaru verze 04.70.06, která kromě toho přináší také různé opravy chyb, jako problém se synchronizací pohybu rtů a zvuku, bílým blikáním a blikáním v HDR. V budoucnu plánuje Technicolor přijít s vlastním formátem vysokého dynamického rozsahu Advanced HDR by Technicolor, který bude podporován televizory LG jako čtvrtý HDR formát v řadě.
 
 
Poslední vydaný firmware má však vylepšit rovněž zvukový zážitek. Letošní OLED TV tohoto jihokorejského výrobce budou tak jako první podporovat bezztrátovou audio technologii Dolby TrueHD, která funguje v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby 5.1/7.1 nebo Dolby Atmos. LG dodává, že zlepšení kvality zvuku by mělo být opravdu znatelné a navíc současné Ultra HD Blu-ray disky jsou již na Dolby TrueHD připraveny. Uživatelé si mohou bezztrátový zvuk vychutnat v kombinaci s podporovanými herními konzolemi.
 
Firmware verze 04.70.06 už dorazil k některým majitelům OLED TV v Evropě a USA, do konce října by měly být aktualizovány televizory po celém světě. Firmware je samozřejmě distribuován bezdrátově (tzv. OTA), proto stačí mít aktivní připojení k internetu, případně ověřit dostupnost nového firmwaru ručně v nastavení. Kompatibilní jsou OLED modely z řad B7, C7, E7, G7 a W7, stejně jako LCD modely z řad SJ9x, SJ8x a SJ7x, které však nemusí podporovat všechny nové funkce.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář