www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD
, , aktualita
LG nepřestává zásobovat majitele svých letošních OLED televizorů novými funkcemi. Nedávno výrobce vydal aktualizaci přinášející režim s barvami vyladěnými odborníky z Technicolor a podporou bezztrátové audio technologie Dolby TrueHD.reklama
Není nic nového, že výrobci televizorů přidávají některé funkce a vychytávky až po uvedení modelu na trh prostřednictvím aktualizací. LG tímto způsobem přidává na své letošní OLED TV režim Technicolor, který nabízí barvy vyladěné specialisty ze stejnojmenné společnosti. Funguje jak v kombinaci s HDR, tak bez něj. Jedná se o další formu spolupráce mezi oběma firmami, kromě toho využívá Technicolor jako referenční displeje právě OLED TV od LG.
 
Nová funkce je součástí firmwaru verze 04.70.06, která kromě toho přináší také různé opravy chyb, jako problém se synchronizací pohybu rtů a zvuku, bílým blikáním a blikáním v HDR. V budoucnu plánuje Technicolor přijít s vlastním formátem vysokého dynamického rozsahu Advanced HDR by Technicolor, který bude podporován televizory LG jako čtvrtý HDR formát v řadě.
 
 
Poslední vydaný firmware má však vylepšit rovněž zvukový zážitek. Letošní OLED TV tohoto jihokorejského výrobce budou tak jako první podporovat bezztrátovou audio technologii Dolby TrueHD, která funguje v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby 5.1/7.1 nebo Dolby Atmos. LG dodává, že zlepšení kvality zvuku by mělo být opravdu znatelné a navíc současné Ultra HD Blu-ray disky jsou již na Dolby TrueHD připraveny. Uživatelé si mohou bezztrátový zvuk vychutnat v kombinaci s podporovanými herními konzolemi.
 
Firmware verze 04.70.06 už dorazil k některým majitelům OLED TV v Evropě a USA, do konce října by měly být aktualizovány televizory po celém světě. Firmware je samozřejmě distribuován bezdrátově (tzv. OTA), proto stačí mít aktivní připojení k internetu, případně ověřit dostupnost nového firmwaru ručně v nastavení. Kompatibilní jsou OLED modely z řad B7, C7, E7, G7 a W7, stejně jako LCD modely z řad SJ9x, SJ8x a SJ7x, které však nemusí podporovat všechny nové funkce.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik