www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD
, , aktualita
LG nepřestává zásobovat majitele svých letošních OLED televizorů novými funkcemi. Nedávno výrobce vydal aktualizaci přinášející režim s barvami vyladěnými odborníky z Technicolor a podporou bezztrátové audio technologie Dolby TrueHD.
reklama
Není nic nového, že výrobci televizorů přidávají některé funkce a vychytávky až po uvedení modelu na trh prostřednictvím aktualizací. LG tímto způsobem přidává na své letošní OLED TV režim Technicolor, který nabízí barvy vyladěné specialisty ze stejnojmenné společnosti. Funguje jak v kombinaci s HDR, tak bez něj. Jedná se o další formu spolupráce mezi oběma firmami, kromě toho využívá Technicolor jako referenční displeje právě OLED TV od LG.
 
Nová funkce je součástí firmwaru verze 04.70.06, která kromě toho přináší také různé opravy chyb, jako problém se synchronizací pohybu rtů a zvuku, bílým blikáním a blikáním v HDR. V budoucnu plánuje Technicolor přijít s vlastním formátem vysokého dynamického rozsahu Advanced HDR by Technicolor, který bude podporován televizory LG jako čtvrtý HDR formát v řadě.
 
 
Poslední vydaný firmware má však vylepšit rovněž zvukový zážitek. Letošní OLED TV tohoto jihokorejského výrobce budou tak jako první podporovat bezztrátovou audio technologii Dolby TrueHD, která funguje v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby 5.1/7.1 nebo Dolby Atmos. LG dodává, že zlepšení kvality zvuku by mělo být opravdu znatelné a navíc současné Ultra HD Blu-ray disky jsou již na Dolby TrueHD připraveny. Uživatelé si mohou bezztrátový zvuk vychutnat v kombinaci s podporovanými herními konzolemi.
 
Firmware verze 04.70.06 už dorazil k některým majitelům OLED TV v Evropě a USA, do konce října by měly být aktualizovány televizory po celém světě. Firmware je samozřejmě distribuován bezdrátově (tzv. OTA), proto stačí mít aktivní připojení k internetu, případně ověřit dostupnost nového firmwaru ručně v nastavení. Kompatibilní jsou OLED modely z řad B7, C7, E7, G7 a W7, stejně jako LCD modely z řad SJ9x, SJ8x a SJ7x, které však nemusí podporovat všechny nové funkce.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik