www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD
, , aktualita
LG nepřestává zásobovat majitele svých letošních OLED televizorů novými funkcemi. Nedávno výrobce vydal aktualizaci přinášející režim s barvami vyladěnými odborníky z Technicolor a podporou bezztrátové audio technologie Dolby TrueHD.
reklama
Není nic nového, že výrobci televizorů přidávají některé funkce a vychytávky až po uvedení modelu na trh prostřednictvím aktualizací. LG tímto způsobem přidává na své letošní OLED TV režim Technicolor, který nabízí barvy vyladěné specialisty ze stejnojmenné společnosti. Funguje jak v kombinaci s HDR, tak bez něj. Jedná se o další formu spolupráce mezi oběma firmami, kromě toho využívá Technicolor jako referenční displeje právě OLED TV od LG.
 
Nová funkce je součástí firmwaru verze 04.70.06, která kromě toho přináší také různé opravy chyb, jako problém se synchronizací pohybu rtů a zvuku, bílým blikáním a blikáním v HDR. V budoucnu plánuje Technicolor přijít s vlastním formátem vysokého dynamického rozsahu Advanced HDR by Technicolor, který bude podporován televizory LG jako čtvrtý HDR formát v řadě.
 
 
Poslední vydaný firmware má však vylepšit rovněž zvukový zážitek. Letošní OLED TV tohoto jihokorejského výrobce budou tak jako první podporovat bezztrátovou audio technologii Dolby TrueHD, která funguje v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby 5.1/7.1 nebo Dolby Atmos. LG dodává, že zlepšení kvality zvuku by mělo být opravdu znatelné a navíc současné Ultra HD Blu-ray disky jsou již na Dolby TrueHD připraveny. Uživatelé si mohou bezztrátový zvuk vychutnat v kombinaci s podporovanými herními konzolemi.
 
Firmware verze 04.70.06 už dorazil k některým majitelům OLED TV v Evropě a USA, do konce října by měly být aktualizovány televizory po celém světě. Firmware je samozřejmě distribuován bezdrátově (tzv. OTA), proto stačí mít aktivní připojení k internetu, případně ověřit dostupnost nového firmwaru ručně v nastavení. Kompatibilní jsou OLED modely z řad B7, C7, E7, G7 a W7, stejně jako LCD modely z řad SJ9x, SJ8x a SJ7x, které však nemusí podporovat všechny nové funkce.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik