Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG OLED TV dostávají barevný mód Technicolor a bezztrátový zvuk Dolby TrueHD

23.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG nepřestává zásobovat majitele svých letošních OLED televizorů novými funkcemi. Nedávno výrobce vydal aktualizaci přinášející režim s barvami vyladěnými odborníky z Technicolor a podporou bezztrátové audio technologie Dolby TrueHD.
Není nic nového, že výrobci televizorů přidávají některé funkce a vychytávky až po uvedení modelu na trh prostřednictvím aktualizací. LG tímto způsobem přidává na své letošní OLED TV režim Technicolor, který nabízí barvy vyladěné specialisty ze stejnojmenné společnosti. Funguje jak v kombinaci s HDR, tak bez něj. Jedná se o další formu spolupráce mezi oběma firmami, kromě toho využívá Technicolor jako referenční displeje právě OLED TV od LG.
 
Nová funkce je součástí firmwaru verze 04.70.06, která kromě toho přináší také různé opravy chyb, jako problém se synchronizací pohybu rtů a zvuku, bílým blikáním a blikáním v HDR. V budoucnu plánuje Technicolor přijít s vlastním formátem vysokého dynamického rozsahu Advanced HDR by Technicolor, který bude podporován televizory LG jako čtvrtý HDR formát v řadě.
 
 
Poslední vydaný firmware má však vylepšit rovněž zvukový zážitek. Letošní OLED TV tohoto jihokorejského výrobce budou tak jako první podporovat bezztrátovou audio technologii Dolby TrueHD, která funguje v kombinaci s prostorovým zvukem Dolby 5.1/7.1 nebo Dolby Atmos. LG dodává, že zlepšení kvality zvuku by mělo být opravdu znatelné a navíc současné Ultra HD Blu-ray disky jsou již na Dolby TrueHD připraveny. Uživatelé si mohou bezztrátový zvuk vychutnat v kombinaci s podporovanými herními konzolemi.
 
Firmware verze 04.70.06 už dorazil k některým majitelům OLED TV v Evropě a USA, do konce října by měly být aktualizovány televizory po celém světě. Firmware je samozřejmě distribuován bezdrátově (tzv. OTA), proto stačí mít aktivní připojení k internetu, případně ověřit dostupnost nového firmwaru ručně v nastavení. Kompatibilní jsou OLED modely z řad B7, C7, E7, G7 a W7, stejně jako LCD modely z řad SJ9x, SJ8x a SJ7x, které však nemusí podporovat všechny nové funkce.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)