Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG Nano dostane pasivní 3D

28.6.2011, Pavel Zubatý, aktualita
LG má s technologií Cinema 3D TV velké plány. Tuto pasivní technologii s levnými polarizačními brýlemi plánuje nasadit i ve špičkových televizorech LG Nano, kde nahradí dosud používanou aktivní zatmívací metodu. Na trh se pak LG Nano dostane v srpnu.
Už v lednu 2011 (na veletrhu CES 2011 konaném v Las Vegas) LG ohlásilo špičkové řady televizorů LG Nano s ultratenkou vrstvou umožňující lokální stmívání těchto tenkých televizorů. Zároveň bylo řečeno, že obě řady Nano budou využívat aktivní zatmívací 3D technologii.


LG Nano LW7700.

Později však LG začalo protlačovat pasivní metodu Cinema 3D, která využívá polarizačních brýlí za „pár šupů“ známých z 3D kin. Výsledek je proto nasnadě: LG Nano budou využívat Cinema 3D a navíc mohou být jednotlivé modely přejmenovány. Šíří se totiž zvěsti, že se LW7700 změní na LW7800, LW9500 na LW9600 (nebo LW9800). Dalších technologií se pak změna nedotkne (zůstane jak lokální stmívání a Smart TV, tak Wi-Fi).


Technologie Nano dovolila vyrábět extrémně tenké TV.

Obraz propouštěný polarizačními 3D brýlemi tak viditelně nebliká, což oproti aktivní technologii snižuje námahu očí, brýle nepotřebují baterie a jejich cena začíná už na necelých 20 korunách. Cinema 3D je pak využita i v levnějších modelech, jako je např. LG LW6500. Televizory LG Nano, momentálně nejtenčí televizory s lokálním stmíváním na trhu, mají být na evropský a americký trh uvedeny během letošního srpna.

Zdroj: Flatpanels HD