Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG nabídne dvě televize s Google TV

9.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Na letošním CES vystavuje společnost LG Electronics dva televizory, které označuje za Smart Google TV. Podporují tedy nejnovější platformu firmy Google a uživatel se rovněž může těšit na nové ovladače Magic Remote s plnohodnotnou klávesnicí...
Firma LG Electronics konkrétně vystavila modely GA7900 a GA6400, které mají kromě Google TV a funkcí chytrých televizorů (Smart Google TV) nabídnout také intuitivní uživatelské rozhraní, nový design LG Cinema Screen a také moderní verzi ovladače Magic Remote s klávesnicí QWERTY. Ovladač umí také spolupracovat s funkcemi Voice Search (hlasové vyhledávání) a PrimeTime (zlepšený programový průvodce).

Dále tu je Smart Home pro přístup k videům na přání (VoD - Video on Demand), YouTube a dalším aplikacím. Tisková zpráva hovoří především o zmíněné podpoře Google TV, kde se výrobce dle svých slov snažil především o jednoduchost uživatelského rozhraní. Nově představuje karty jako složky pro aplikace a obsah rozdělené podle témat. Například tu jsou "Moje zájmy" s odkazy na užitečné informace (počasí, zprávy, atp.).

Televize pro tyto účely využívá výkon dvoujádrového procesoru, jenž má zajistit svižné zobrazování webových stránek a plynulé přehrávání videí. O ta se ostatně postará engine TruPicture XD a jeho prací je zase zobrazit sytější barvy, zajistit vyšší kontrast a tak podobně, však to známe.

Pokud máte po ruce vhodné mobilní zařízení jako tablet či chytrý telefon, budete si jej moci pomocí Wi-Fi spárovat s Google TV a přehrávat videa z mobilu/tabletu na obrazovce televizoru. Pro hráče bude zase k dispozici cloudová platforma OnLive, která nabídne možnost hraní "kvalitních" her bez jejich instalace a jako samozřejmost už LG bere podporu 3D zobrazení pomocí své pasivní technologie (FPR).

LG jako obvykle nepokládá za důležité sdělovat technické podrobnosti, ale z jiných zdrojů se dozvíme alespoň to, že tyto LCD modely mají nabídnout úhlopříčky 42, 47, 50, 55 a 60" (GA6400), respektive 47 a 55" (GA7900).

Zdroj: TZ LG Electronics