Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG na CES ukáže své 3D videozdi

2.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics se jako jedna z mnoha chystá na letošní CES do Las Vegas, kterýžto veletrh odstartuje již 8. ledna. Chystá se tam představit mimo jiné také 3D videozdi složené z 55" obrazovek a také další zobrazovací zařízení...
Kromě 3D videozdí složených z 55" obrazovek to budou také 84" modely zařízení Ultra HD Multi-touch, EZ Sign TV, Smart Gate Media Pole, Smart Mirror a dalších komerčních displejů využívajících nejmodernější firemní panely typu IPS a slibující úsporný provoz díky technologii Smart Energy Saving. LG již dříve navázalo spolupráci s velkými společnostmi jako McDonald's, KFC, Nike, Kia, Hyundai, Vodafone a dalšími, jimž dodalo a dodává své digitální displeje. Ty můžeme také vedle restaurací najít na dalších veřejných místech, jako jsou mezinárodní letiště v Sydney a Inčonu (Jižní Korea).

A co si LG na letošní CES konkrétně chystá? Jednak to bude 3D videozeď složená ze 122 obrazovek s úhlopříčkou 55" (typ LG WV70MD), které se pyšní pouze 5,3 mm tlustým rámečkem, díky čemuž bude zeď zdálky působit jako jednolitá plocha. Vestavěný software se postará o automatickou kalibraci obrazu všech displejů, aby všechny poskytovaly stejný obraz. Co se týče Smart Energy Saving, zde se LG omezilo pouze na tvrzení, že oproti konkurenci je úspora energie ještě o 30% vyšší.

Pak jsme již zmínili 84" Ultra HD Multi-touch, což jsou displeje určené pro reklamu i vzdělávání, které nabídnou rozlišení Ultra HD, čili nejspíše 3840 × 2160. Díky dotykové vrstvě budeme moci obsah na obrazovce snadno otáčet, zvětšovat / zmenšovat a využít prsty pro psaní.

EZ Sign TV je univerzální zařízení vhodné pro reklamu, multimédia či živé přenosy, pro marketinkové a reklamní aplikace poslouží Smart Gate Media Pole a Smart Mirror je zase displej, který může fungovat jako klasické zobrazovací zařízení, nebo prostě jako zrcadlo. O těchto produktech nám toho tiskovka více neřekla.

Zdroj: TZ LG Electronics