Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG klesají zisky, chce proto protlačit 4K a OLED

9.11.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Globální trh s televizory trápí pokles zájmu konzumentů. Výjimkou není ani divize domácí zábavy LG, která ve 3. kvartálu zaznamenala 7% pokles tržeb. Společnost proto tlačí na 4K a OLED s příslibem předvánočních slev.
Oddělení domácí zábavy LG oznámilo, že ve 3. kvartálu r. 2013 došlo k 7% poklesu tržeb ve srovnání se stejným obdobím r. 2012. Letos tak šlo o obrat 4,5 miliard dolarů (90 miliard korun), které oddělení za 3. kvartál vykázalo. Dle společnosti tento úbytek pramení ze dvou hlavních důvodů. Vedle snížené globální poptávky to jsou nižší prodejní ceny. Nejproblémovější oblastí pak byla Evropa. Právě ta kazila jinak slibný výsledek, kterého firma dosáhla na rostoucích trzích Asie a Ruska.Slabý třetí kvartál stojí jsou příslibem velkých předvánočních
slev televizorů LG využívajících 4K nebo OLED


Částka 4,5 miliard dolarů je slušná suma, která však neodpovídá představám korejského giganta. Ten totiž chystá expanzi předvánočních slev svých prémiových televizorů s rozlišením 4K Ultra HD nebo technologií OLED. Je otázkou, jak bude tato expanze slev vlastně vypadat. Není to přitom dávno, co podobné slevy provedl Samsung a Sony. Pokud se zrovna chystáte kupovat televizor nové generace, tak počkejte alespoň do prosince. První kolo slev začalo v srpnu na trzích Jižní Koreje a USA. Cena OLED televizorů Samsung byla tehdy snížena o masivních 6000 dolarů (kolem 115000 korun dle tehdejšího přepočtu). Tradiční korejský rival LG na to reagoval snížením ceny svých 55“ a 65“ přístrojů s rozlišením 4K. Pár dní nato následovala reakce Sony ve formě nižší pořizovací ceny 4K modelů Bravia prodávaných v USA. Kruh uzavřel Samsung sražením ceny svých 4K televizorů.

Starý kontinent je ve finanční zprávě LG označen jako jedna z nejproblémovějších oblastí. Je proto vysoce pravděpodobné, že se korejský výrobce pokusí nalákat zákazníky na vánoční kolo slev přístrojů využívajících ultra-vysoké rozlišení (UHD). Platí to i pro technologii OLED, která pohání zahnutou LG 55EA980W. Nebude proto žádným překvapením, pokud za měsíc LG skutečně srazí vysokou cenu některého z těchto přístrojů nové generace. Běžného smrtelníka by mohly zajímat především obrazovky s ultra-vysokým rozlišením a vývoj jejich cen v následujících měsících. Příkladem může být LG 55LA965V s aktuální cenou 99990 Kč, jenž měla být o bezmála 30000 Kč vyšší.

Zdroj: HDTVtest