Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG i Samsung představují zahnuté 105" LCD TV

19.12.2013, Jan Vítek, aktualita
Jihokorejští rivalové LG Electronics a Samsung ohlásili, že na CES 2014 přijedou mimo jiné s novými LCD televizory s úhlopříčkou 105", které budou mít zahnutou obrazovku. Obě společnosti tak tvrdí, že prvenství náleží právě jim.
Nejdříve se svým vyjádřením přišla společnost LG Electronics, která ohlásila světově první 105" televizor s poměrem stran 21:9 a zahnutou obrazovkou s rozlišením Ultra HD. O několik minut později se přihlásil Samsung, který představil také světově první 105" zahnutý televizor s rozlišením Full HD. Nicméně není důležité, kdo byl první.

Co se týče nového LG 105UB9, jeho 21:9 obrazovka CinemaScope obsahuje na 11 milionů pixelů, a to konkrétně 5120 x 2160. Jedním z problémů při výrobě takového panelu bylo nerovnoměrné podsvícení, které se však firmě prý úspěšně podařilo vyřešit. Krom toho se o tomto televizoru moc nedozvíme, protože jde zatím o prototyp, který nemá stanovené ani přibližné datum příchodu na trh, natož pak aby mu výrobce přidělil cenu.

Model Samsung Curved Ultra HD TV má stejné specifikace jako LG, čili poměr stran 21:9, úhlopříčku 105" a rozlišení 5120 x 2160. Využívá prý také nové algoritmy, jež mají zajistit větší barevnou hloubku a také jistý Quadmatic Picture Engine pro upscaling obrazu do rozlišení Ultra HD.

Zdroj: Hexus.net