Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG Hecto – projektor nebo 100“ laserová televize?

30.12.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Veletrh CES 2013 se blíží a výrobci se snaží nalákat návštěvníky. Nebudou chybět vylepšené Smart TV, technologie OLED ani 4K TV. Dokonce ani standard Full HD ještě neřekl své poslední slovo. Důkazem je 100“ laserová „televize“ LG Hecto.
S blížícím se veletrhem CES 2013 odhalil jihokorejský gigant LG řadu novinek. Jednou z nich je 100“ laserová televize Hecto, která vlastně není televizí. Jedná se totiž o projektor s ultrakrátkým projekčním poměrem. Ze vzdálenosti pouhých 22 “ (56 cm) vytvoří 100“ obraz s nativním rozlišením 1080p. Tento 14,5 cm vysoký přístroj lze umístit prakticky kamkoliv: na zem, na strop, na zeď. Klasický projektor přitom vyžaduje vzdálenost několika metrů od plátna, aby jej zabral celé.
Seznamte se, LG „Laser“ Hecto


Podle výrobce je zařízení postaveno na systému pokročilého zobrazení laserem, jehož „lampa“ má životnost 25000 hodin. Dynamický kontrastním poměr zde činí 1 000 000 : 1. Nechybí dvojice vestavěných 10wattových reproduktorů, digitální tuner, trojice HDMI vstupů, rozhraní RS-232 ani optický audio vstup TOSLINK. Součástí výbavy je i WiFi a WiDi. Svým způsobem je Hecto další Smart TV, která využívá řady služeb této platformy (jako je YouTube nebo Netflix). Uživatelé nebudou ochuzeni ani o obchod s aplikacemi Smart World, LG Cloud nebo (bezdrátový) přístup na externí disky.
Pro promítání na 100“ projekční plochu vystačí 22“ vzdálenost


Celou sestavu je možné ovládat pomocí LG Magic Remote - ať už gesty, hlasem nebo tlačítky. Třešničkou na dortu je 100“ projekční plocha ve stylu Cinema Screen, která nebude dělat ostudu v obýváku ani v zasedací místnosti. Očekává se, že datum uvedení na trh a cenu přinese CES 2013. největší veletrh spotřební elektroniky začne už 8. ledna v Las Vegas.

Zdroj: HDTVtest, Engadget, gdgt